Върнете се към Образование | Профил | Публикации
всички ключови думи
Имам още снимки, но тези са ми най-сполучливите и затова само тях поствам.
Докато се движехме пеша, един третокласник, когото не познавах до този момент, на няколко пъти дойде при мен с молбата да ми носи чантата. В чантата си освен свои неща държах храни и вещи на децата от моя клас.
Разубеждавах го с мотивите, че чантата ми е тежка; че той няма да може да върви с нея; че евентуално ако успее да тръгне, заради чантата ми ще бъде принуден да се движи плътно до мен. Но не и не! Детето настояваше въпреки всичко. Когато го попитах защо толкова много иска да се товари с излишен багаж, отговорът беше: „ами така”. В крайна сметка не му я дадох, но споделих с класната му случилото се, а тя ми обясни причината: че той е един невероятен кавалер и не може да гледа спокойно как една жена мъкне тежка чанта.
Постояхме и в Кюстендил. Посетихме черквата „Успение богородично” с килийното училище зад нея. Най-много време обаче отделихме на изложбата с картини на Майстора. Ето малко снимки. Линк. Още един линк. (Можете да видите всяка поотделно картина в голям размер, ако кликнете два пъти върху нея. А всичките в слайдшоу, ако изберете от горния десен ъгъл - Full Screen.)
Преди да се качим в автобуса заведохме всичките петдесетина деца до една обществена тоалетна, намираща се край потънало в зеленина място, по-далече от сградите. Общо взето наблизо не се виждаше нищо друго освен самата тоалетна с надписите „Мъже” и „Жени” и топчета тоалетна хартия, сложени край входовете. Дори хора не минаваха. Постояхме близо половин час, изчаквайки търпеливо всички деца да я посетят и тъкмо решихме, че сме приключили, когато едно момиченце попита колежката: „Госпожо, а да знаете дали някъде наблизо има тоалетна?”. Първо ми стана смешно, а после се зачудих защо едно дете изобщо не е забелязало къде се намира в реалността. Сигурно защото е било на съвсем друга вълна…
Качихме се в автобуса и тръгнахме. Малко след това чух колежката до мен да възкликва: „Е, това ще го снимам!”. Погледнах назад и видях момиченце от нейния клас, което беше наредило няколко големи камъка на плота пред себе си и обясняваше на съседчето си какви интересни неща се виждат по тях. Явно камъните за него ще останат ценен спомен от екскурзията. „Ооо, какви хубави камъни имаш!” – възкликнах аз. „Ще ми продадеш ли един камък на мен?”. „Не!” – беше отривистият отговор, след което детето извади раничката си и започна да ги прибира в нея. „Майчице мила, с какво си е напълнила раницата моята Алис!” – прошепна колежката до мен, а аз се замислих над ценностите от детството, които всички ние малко или много с времето сме ги позагубили…
За бисери тук винаги всеки е добре дошъл - кеф му да ги чете, кеф му да ги публикува :) Те са на особена почит :)
За Хисарлъка разбрахме, че общината е поела грижата за зоопарка. Виждаше се навсякъде, че е добре поддържан.
Радвам се, че съм възкресила у теб спомен от детството със снимката на къщата на Баба Яга. И там мястото също изглеждаше чудесно и добре поддържано. Имаше влакче, люлки, пързалки и т. н. Моите деца, като го видяха, първо попитаха дали тук наистина живее Баба Яга, или сме ги довели в някакъв увеселителен парк.
Имам няколко коментара по този пост.
1. Потвръждавам, че това с дългите панталони е най-ефикасният начин за топлене на крака. Изпробвано и доказано лично :))
2. Големият мечок случайно да се казва Мишо? Аз май го познавам и то отблизо по странно стечение на обстоятелства. :))
3. Обаче тоя заспал тигър повече ми прилича на леопард :))
4. И в нашия парк си имахме къщичка на Баба Яга и тя приличаще на тази. Спомням си я от детските ми години, но моите деца не успяха да я видят - вече я няма. А какви приказки ми разказваха майка и татко покрай нея...
5. Към коментара на Ели - направо съм потресена от Айтоските пауни. Ели, ще им се накарам като ги видя, че следващия път да не се скъпят толкова да си показват ветрилото :)))
Заключение: Обичам да слушам и чета такива истории. Децата са уникални в раздъжденията си. Благодаря, че ги сподели!
За мечока - не зная името му, защото не видях къде е табелката на мечоците. Знам само, че вълкът е Гошо, но това няма връзка с въпроса ти :)
Мерси за историята. И за тази хитрина с крачолите също. Няма да си режа любимите панталони за пътуване, които са ми доста длъжки.
ПП. През експлоръра неподвижните картинки не се виждат. Само клипчетата.
А паунът залепна директно и на моя десктоп.
За снимките нямаше на вратата предупреждение, че е забранено снимането. Вътре в залата, докато децата слушаха лекцията, аз обикалях около тях с фотоапарата и снимах картините. Почти пред очите на водещия, който не ми каза абсолютно нищо.
За снимането навсякъде явно си въвеждат различни правила и всичко си е до хората, които стопанисват мястото. Някой се опасяват, че може да им спадне печалбата, ако някой си направи снимка на нещо тяхно.
Чие е очето?
За лисицата историята мълчи :) Когато отидох до нейното помещение заедно с децата, движещи се край мен, вратата към него беше вързана на две места с тел. Явно от пазача. Но за да затвори той така яко вратата, мога да предположа в общи линии каква е била предисторията. Но не попитах, защото не ми се слушаха оплаквания на тема колко са невъзпитани децата.
Раде, откъде са дошли прабългарите? :)
Станете част от общност "Образование" за да коментирате и да създавате свои публикации. Ще се радваме да се присъедините към нас! Регистрирайте се сега!
Още...