Върнете се към Начално образование | Профил | Публикации
всички ключови думи
Ще го обясня в 10 стъпки.
1. Инсталирате програмата от тук. При зареждането й избирате модула за правене на тестове.
2. Лично аз по-добре се оправям с руския, затова смених интерфейса ето така – на скрийншота се вижда къде да кликнете.
След това от прозорчето с езиковите файлове намирате руски, избирате го и потвърждавате. Програмата ще поиска рестарт – тоест да я изключите и после пак да заредите.
3. Сега следва създаването на теста.
4. В най-горния правоъгълник се вписва заглавието на учебната задача.
5. Вляво, във всяко прозорче се вписва по един от възможните отговори.
6. Най-вдясно с отметка се избира единственият верен отговор.
7. Тестът може да има много въпроси, които са подредени под номера. След като са вписани въпросът с възможните отговори и верният отговор също е посочен, там където пише номер на въпрос, трябва да се щракне върху стрелкичката, сочеща нагоре, за да се отвори нов панел, в който се въвежда следващия въпрос + отговори. И така до края на теста.
8. Сега идва ред на оформлението. Влиза се в меню „Выбор” и подменю „Вид вэбстраницы”. Отваря се прозорец с много настройки.
- в „Название/Инструкции” – в полето „Название задания” написваме вида на учебната задача;
- в „Подсказки/Коментарии” превеждаме по наш вкус всички подсказки и коментари, появяващи се по време на изпълнението на теста – те ще се виждат от учениците;
- в „Кнопки” превеждаме имената на бутончетата, които ще се виждат на страницата;
- във „Внешний вид” оформяме дизайна на страницата, както на нас ни харесва.
9. Следва изпращането на готовия продукт в интернет. Програмата си има безплатен хостинг – място, където да се качат учебните материали. Тя самата изисква регистрация още в началото на създаване на теста – някъде след третия въпрос. На имейла се получава паролата за сайта.
Ето откъде се прави регистрацията и изпращането на готовите файлове в интернет.
- меню „Файл” => „Создать Вэбстраницу” => „Вэбстраница для браузера”;
- програмата ще иска да се запише (или презапише) файла от във формат HTML;
- в изскачащото прозорче „Просмотр или загрузка задания” избираме един от трите варианта: да видим теста през браузера на нашия компютър; да го качим на сайта hotpotatoes.net или нищо да не правим;
- кликваме върху втория бутон: ”Загрузить файл на hotpotatoes.net”, и се регистрираме/вписваме получената парола, за да качим теста на сайта, но не забравяме да сложим отметка на „Создать демо счет для меня на hotpotatoes.net”, а накрая – да потвърдим.
10. Програмата обработва информацията и генерира адрес на създадения от нас тест. Предлага ни, ако искаме, да го видим веднага.
Резултатът ще е нещо такова.
Дано да съм била достатъчно ясна! Ако има нещо неясно, питайте, колеги!
ИЗКЛЮЧИТЕЛНА СИ!!!
Много ти благодаря за изчерпателната, нагледна и разбираема информация! Стигнах донякъде, но нямах време да продължа... Скоро ще съм в час:)))
Ще се справите, знам си аз :) А веднъж разбере ли се принципът на програмата, след това човек лесно се ориентира да създава най-различни образователни продукти с нея. Идват му всякакви идеи.
Благодаря, Куини!!! Вчера доста се поизпотих докато разбера някои неща и пак не всичко успях да схвана. Но благодарение на теб, днес предполагам, че ще се справя по-добре.
Направила си страхотен пост - нагледно, ясно и достъпно е обяснено всичко!!! БЛАГОДАРЯ!!!
Дани, какво ти излиза при регистрацията? Ако можеш да направиш и снимка на екрана - скрийншот, ще е още по-лесно. За всеки случай ще обясня как се правят скрийншотове.
1. Отваряш прозореца, който искаш да снимаш;
2. Натискаш от клавиатурата клавиша PrtScr SysRq (Print Screen), който се намира до бутона F12;
3. Зареждаш Paint или някаква друга графична програма (Start -> All Programs -> Accessories -> Paint). На български пътят е: Старт -> Всички Програми -> Аксесоари -> Paint);
4. След отварянето на програмата по подразбиране е отворен нов документ. В менюто Edit избираш Paste.
5. Снимката е готова и можеш да я редактираш - надписваш, рисуваш, режеш и т. н.!
6. След това запазваш в File -> Save As, избирайки графичния формат.
Помня само, че на имейла получих потребителско име (User name) и ключ (Key), които въведох и продължих работата си без проблем... Написах ги после в този прозорец.
Благодаря! Страхотно полезен пост!
Ще се пробвам и аз!
Давам помощ за регистрация. Направих я като РРТ, защото обема на графичните файлове беше по-голям от допустимия.При статията на Стефанов има линк към страницата на сайта. Кликате там и следвате тези стъпкиКартофки.ppt
Съжалявам, че не успях да се включа по-рано..Дано да има полза.
Мая, съвсем малко ти остава и ще се отдадеш на творчество. Ах, как те разбирам само как се чувстваш! :)
Чакаме те да се завърнеш истински при нас :)
Станете част от общност "Начално образование" за да коментирате и да създавате свои публикации. Ще се радваме да се присъедините към нас! Регистрирайте се сега!
Още...