На снимката можем да видим огледалото на славянската книжнина и душевност. "Книжния пазар" на пл. "Славейков" не случайно носи това славянско име. Както произведенията на славянски автори, освен преведените или изплагиатствани, така и тази столична картина отразява книжнината и душевността на славяните.
Тук ще разкажа за първоизточника на славянската история написана от Мавро Орбини и то интересно защо на италиански, но забранена от Рим въпреки, че не религиозен труд и не касае църквата и дори Италия според някои твърдения. Според мен обаче този Mavro Orbin не е автор на Il Regno degli Slavi (The Realm of the Slavs), Pesaro, 1601.. Който епохален труд става известен на света едва когато е издаден на руски от Петър 1 и пасващ чудесно на имперската му политика. За нас той е важен, защото именно той споменава за първи път българските царе и Кирил и Методий.
С тази книга всичко си идва на мястото, на католическия монах и отшелник известен с религиозните трудове и хърватски произход, от Москва са стоварени с военно-политическа директива и то 100 години след смъртта му, една измислена история за идеологическа подкрепа на войните на Петър 1. Още едно доказателство, че никога не е имало "България" и славянска писменост от преди първия руски император. Руснаците преди него са писали с арабски или гръцки букви или направо на гръцки. Именно Петър 1 създава писменост и "история" за Русия, която бързо се съпоставя и с нашата.
http://en.wikipedia.org/wiki/Mavro_Orbin
Кое славянско име - "Книжен пазар" или "Славейков"?
Гледай ти, никога не е имало "България"??
Поради Петър І ???
А наистина кой бог ви избра и за какво - да дразните околните?
Благодаря за коментарите, имам чувството че излизат от снимката най горе.
Още първата коментирала-denijane е написала,че българите са 14% славяни.
"Панславизмът е движение от средата на XIX век, чиято цел е единството на славянските народи. Главният му център са Балканите, където южните славяни са били под контрола на две големи империи, Австро-Унгария и Османската империя.
След провалите на маломащабни проекти като обединението на Чехословакия и Югославия, идеята за обединение в цялостен мащаб се смята за мъртва. Славянските държави по принцип поддържат добри отношения една с друга, но нищо освен организации, ориентирани към общите култура и наследство не се предвижда като обединителен подход сред славянските страни в Европа"
Би ли споделил,какво всъщност е твоето мнение?Тази прославянска политика пасва идеално на имперската политика на Петър1."Именно Петър 1 създава писменост и "история" за Русия, която бързо се съпоставя и с нашата. "Разтълкувай това изречение!Аз, поне, не разбирам твоето становище.
Между другото, пишете неясно. Това богоизбраният стил ли е, или просто сте богоизбрано некадърен да се обосновете разбираемо?
Регистрирай се сега за да коментираш и за да не изпускаш най-новото в общността. Ще се радваме да видим твои публикации тук!