Правя този пост по молба на Ели( EliAleks). Надявам се да съм полезна и на други колеги.
В коментар на вчерашната ми пубикация "Изходна диагностика -БЕЛ първи клас", Ели ме помоли да разясня как се правят електронните тестове. Не мога да откажа на тази мила молба и направих един малък урок. Дано да съм достатъчно изчерпателна и ясна.
Eлектронен тест- google.ppt
Искам отново да благодаря на колегата Стефанов, тъй като неговата публикация за електрония читателски дневни ме наведе на тази идея.
Благодаря ти, Тони!
Надявам се останалото време от всички почивни дни да ми стигне да разуча всички хубави неща, които предлагате./ И Росето ни вкара в приключения ....преди малко прочетох как хубаво ни обяснила Glogster за Smilebox/
+ + + + + + !!!!!
Много ти благодаря, Тони, за ценния урок! Задължително ще опитам!
Колеги, и аз Ви благодаря!!! Не съм открила топлата вода....:))))!!!
Колега Стефанов, Вашето одобрение е изключително ценно за мен!!!БЛАГОДАРЯ ВИ!!!
Руми, Поли, от няколко дена съм се сраснала със стола пред компютъра...:))))! Домашните негодуват и са напът да ми наложат ембарго...:))))УЖАС!!!
А родителите на твоите дечица защо не се сетят да спонсорират с един лаптоп своята великолепна учителка, която е направила най-разкошния ученически сайт за малки ученици! И най-работещият!
И мен ме поглеждат...абе не както трябва, но поне компа си е само мой:)
А малкият ми внук, който вчера стана на 2 години иска компания и току ме придърпва от стола:) Пък аз искам да се уча.
Страхотни сте!
Тони, благодаря ти за отзивчивостта!! Радвам се, че и други колеги проявиха интерес. Това е следващата ми цел да разуча нещо ново за мен и полезно за децата. Стефанов е прав за това, че може някой да помага при решаването на теста, но все пак той не е поставен там само за оценка, а може да се използва за упражнение, за тренировка, за справка. За проверката от наша страна - ето още един повод "да се срастнем със стола" пред компютъра :) Благодаря още веднъж!!
С българския език на Хот Пот не съм срещала проблем никъде, на никой компютър, на който съм инсталирала програмата. Всичко си е точно. Генерира се успех в проценти, което е много удобно за превръщане в нашата шестобална система на оценяване.
Аз приемам мнението на Ели, че тестът в сайта е поставен не толкова за оценка и проверка на знанията, колкото за упражнения, тренировка и ориентир. Ако родителите помагат на детето при решаването на теста, също е напредък - поне сме ги ангажирали и са проявили някаква съпричастност към образоватерно-възпитателния процес. Напоследък това е все по-рядко явление.
Относно оценката, тя е сравнение и винаги е субективна. Дали ще е в проценти, точки, коефициенти и т.н. неминуемо има грешка. Коефициентът на надежност на един тест варира от 0 до +1. Висока надежност имаме тогава когато коефициетът за едно лице е над 0,85. Колкото повече се приближаваме към +1, толкова по-голяма надежност има нашия тест.
Моите тестове не са стандартизирани т.е. не съм изчислила тяхната грешка, но доколкото знам в България има само два стандартизирани теста на доц. Филиянка Стоянова и проф. Бишков. Единят е за училищна готовност, а другият е за диагностика на грамотността. Така че само те имат някаква валидност.
Станете част от общност "Начално образование" за да коментирате и да създавате свои публикации. Ще се радваме да се присъедините към нас! Регистрирайте се сега!
всички ключови думи