Върнете се към Начално образование | Профил | Публикации
всички ключови думи
Имате на разположение няколко възможни начина за задаване и отговаряне на въпросите: поле за написване на ред (заглавие и автор, например), поле за въвеждане на абзац (например мнение за книгата или героите), радио-бутони (кръгчета, чрез които се избира само един възможен отговор), избират се няколко отговора с отметки (чек-бокс), избира се готов отговор от падащо меню), мащаб от 1 до ... (дават се точки за нещо). Въпросите във електронния формуляр могат да се разместват, дублират, за да се редактират по-лесно или се изтриват. Резултатът се дава в електронна таблица - можете да сортирате според различните въпроси, например според име ще ни даде резултат най-активното дете, най-четената книга; електронната таблица се изтегля, за да редактира оффлайн и... въобще не е нужно да се носят онези торби с тетрадки до дома :)
В "Помощен текст" уточняваме какво действие очакваме от потребителя.В "Тип на въпроса" се уточнява как да изглежда въпроса и отговора му:"Текст" - ако очаквате да напишат нещо на един ред (заглавие на книгата, автор, герои)"Текст на абзаца" - ако искате да въведат цял абзац (например описание на герои, какво знаят за автора или описание на герои)"Няколко възможни избора" - тук се въвеждат възможни отговори, като само един от тях може да се посочи (радио-бутони)."Полета за отметки" - тук се въвеждат възможни отговори, като могат да бъдат посочени няколко от тях (чек-бокс)."Избор от списък" - въвеждате някакъв списък, който се вижда като падащо меню и се избира една от възможностите."Мащаб" - дават се точки за нещо - например колко е интересна книгата - от едно до десет. Следващият въпрос се подготвя с натискане на бутона "Добавяне на въпрос".Възможно е да изисквате на въпроса да се отговаря задължително или да се остави празно.
След като попълните формуляра, би трябвало да видите текст, с който се благодари и съм избрал за разгледате графика на събраните резултати.
... И ако откривате печатни грешки във формуляра, можете да ги промените като го редактирате без да е нужно отнво да се генерира и вмъква кода - промените по формуляра се прави единствено в Гугъл Документи като се избере съответната му електронна таблица и в нея се потърси меню "Формуляр - Редактиране".
Ако и вие като мен се въртите на стола от радост за това "откритие", значи заразата от вируса не ни е напуснала. Въпреки всичко...
Здравейте, колега Стефанов!
Вашата публикация е много интересна за мен. Вече трета година работя с моите ученици по една моя система за мотивиране към четене на художествена литература. Радвам се на успехи - учениците ми четат, презентират автори, книги, герои.Всеки от тях си води и читателски дневник, но не крия, че това не е от любимите им занимания. Мисля, че този виртуален читателски дневник ще бъде много интересен и забавен за тях. Ще се опитам да го използвам по указанията, които ни дадохте.
Сърдечно благодаря! Поздравления за новаторския дух!
Ето какво се случва зад кулисите от гледна точка на учителя. След като вляза в Google Документи, виждам съхранени всички мои неща. най-отгоре е електронната таблица, съдържаща отговорите.
По подразбиране ширината на формуляра е 500 точки, би трябвало да можем да го променим като редактираме внимателно кода, който получмаваме, ако увеличите числото "1168" с по-голямо би трябвало да изчезне и плъзгача в страницата.
Ето къде става дума "<iframe src="http://spreadsheets.google.com/embeddedform?key=p5JnVJNWfpNEvmbFvMXy2TQ" width="500" height="1168" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth="0">Зарежда се...</iframe>
Няма проблемс кирилицата ето я и електронната таблица - Любимите книги на заразените от блог _Начално образование_.xls
Станете част от общност "Начално образование" за да коментирате и да създавате свои публикации. Ще се радваме да се присъедините към нас! Регистрирайте се сега!
Още...