Предлагам ви в този пост да споделим ученическите бисери, за които си спомняме или предвидливо сме си ги записали, а не копирани от нета. Лично аз се старая да документирам и пазя прилежно всеки отронен бисер от устата на дете.
Преди родителите и учениците да ме укорят за предложения начин на забавление, искам да се застраховам, като ви разкрия, че един от първите ми постинги тук беше на тема „Учителски бисери”. Така че сега е ред да се посмеем на невеороятните, и нестандартни понякога, отговори, които дават нашите любими ученици :)
Започвам с няколко бисерчета от съчинения, а по-нататък ще прибавя и нови.
Съчинение на тема: „Моите мечти” (ІІІ клас)
1. Първото ми желание е да стана учител и да ме почитат.
2. Искам да имам бяла копринена рокля и голям букет червени рози от моя годеник, защото те означават „лудо съм влюбен в теб”.
3. Да се оженя за някой, който живее в триетажна къща, и най-важното – да ме обича.
Съчинение за есента (ІV клас)
Дърветата връзват плодове, крушите жълтеят, ябълките червенеят, а сливите – синеят.
Съчинение за приятелството (ІІІ клас)
1. Истинско приятелство се нарича тогава, когато единият приятел е накрая на света, а другият е на другия край на света. Те никога не се забравят, а се свързват чрез телефон, факс, телеграма или писмо.
2. Приятелство означава, когато приятелят ти се бие, а ти не трябва да стоиш и да гледаш, а трябва и ти да се включиш.
3. Истинско приятелство е, когато казваш и не казваш какво се е случило. Спасяваш приятеля си от беда, когато се сбие. Не казваш, ако е счупил прозореца или е ударил някое дете по окото.
..........................................
Спирам до тук! Вие сте на ход, колеги! :)))
Писах това, но някъде изчезна, затова отново ще го споделя.
На първокласника Данчо му направило впечатление, че едни и същи думи веднъж се пишат с -ът, а друг път - с -а. Попита ме. Обясних накратко за пълния и краткия член, като добавих, че ще научат повече в трети клас. Данчо остана видимо доволен.
След няколко дни правим диктовка, в която присъства думата"гълъбът". Данчо мисли, мисли и ме попита:"Госпожо, думата "гълъбът" с пълен член ли да напишем или с празен?" Е, има логика във въпроса, но ми стана много смешно.
Бисерче от колежката по български език, намерено в писмена работа за Бай Ганьо.
Бай Ганьо слиза на пещерската гара със сводника си. (Вместо със спътника си.)
И едно от мен отпреди няколко дена.
Сутринта съм качила първите пристигнали деца на етажа и се опитвам да отворя вратата, която е със ключалка отпреди новата ера. Трябва силно да бутнеш вратата напред, за да превърти ключа. Манипулацията трае доста време. Междувременно си приказваме. Вальо се обажда:
- Госпожо, а на мен ми купиха линия 30 метра!
- Вальо, не може да е толкова дълга линията – казвам аз с надеждата да се досети, че грешката е в мерната единица. Но Вальо продължава да ме гледа неразбиращо с големите си тъмни очи, въпреки че вече учихме за сантиметър.
- Защото 30 е много – се обажда Криси уверено, мислейки, че се е сетил.
- Сигурно са 13 – добавя Никола.
„Иде ми да се гръмна” - си викам наум - „Тези деца май нищо не са разбрали от урока за сантиметър”.
Един "бисер", който разказа колежката по музика:
- Деца, знаете ли какво означава думата "татковино"? ( Работа над текста на песента)
-Да, госпожице, означава: "Татко пие вино!"
Здравейте,колеги! Чудесно хрумване! Ето и моя принос:
Десетокласничка в час по биология: "Животът има важно значение!"
"На морския бряг"-съчинение по картина на третокласници(извадки): "Йоана се печеше,а Георги и' правеше масаж"
"...големите се прЕпичаха на слънце..."
"В небето летят бели чайки с оранжеви човки."
"Чайките прелитаха на хубавото време."
А това е съвсем пресничко,от вчера,от ДГ-изпратих две момиченца да придружат приятелка с ранено коляно при медицинската сестра.След малко се връщат и едното ми докладва: "Госпожоо,ама сестрата и' поръси на Тани раната с пудра захар и нея малко я щипеше! ...Мм..Така де,само пудра!"
Не знам дали е за тук, но за ученически бисери в момента не се сещам. Иначе имам много. :)
Господина в час по МАТ:
"Първи признак за еднаквост на два триъгълника гласи: ако две кебапчета и едно кюфте от един триъгълник са съответно авни на две кебапчета и едно кюфте от друг триъгълник, то двата триъгълника са еднакви."
Госпожата в час по английски:
"Има ли въпроси? *след 5 секунди си отговаря сама* NO questions."
Бисери много,но това ми е любимо:
Леонардо да Винчи е написал трактОРат по живописТ.
От изпита по БЕЛ след седми клас тази година, т.е. съвсем пресни:
" В очакване да го извади, той отвори широко очите си. (става въпрос за часовника)
"Бабичката беше висока и кокалеста като леля ти Дъмша."(леля Дъмша е героиня от разказа "Ангелинка" от Елин Пелин)
Ситуацията е следната:
Упражнение по "Бази Данни". Асистента показва и обеснява някакав елементарен код. В залата има 10 студента. 8 от които гледат в екраните на лаптопа си. След като свършва с обясненията, иска да покаже резултата в базата данни. За целта позва Web Интерфейс да се логне. След 2-ри не успешен опит поглежда към студентите и пита:
Сега може ли някой да ми каже, кой смени паролата, и каква е новата парола?
Смях в залата. 10 секунди по късно паролата е върната. :).
Приятно четене ти желая!
Бисери на седмокласниците от ”Заложна къща”
Ето и част от бисерите на седмокласници:
"жената певчески говореше; тя го извади и очите ми изхвръкнаха; бабата прозираше като паижинка; тя носеше огромни дървени копчета; там бе изрисуван надпис; краката ми настръхнаха; щях да скоча върху нея; звънчето закачено във вратата зашуми; вътре в чесовника има разписки; очи като картата на Съветския саюз; жената едва се държи от дървените копчета; тенекиджиски гривни; вътре има кариран подпис; крастословица като Европейскя саюз; решавах саветска кръстословица; гледах карта на съветската република; чесовник на нейния баща; многократно отвит в вестник предмет; корково биро; ловджийски поглед; как варират цените; да я исхвърля навънка; размятвам си го в ръцете; не са интригуващи предмети; погледнах надписа,които пишеше....; баба невидима като паяжина; искаха сумати пари; затрупан от кръстословицата; казах й споредзависи; черги, покрифки със слончета, кърпи, чаршафи, джунджорийки, теникиени кофи; избродиран надпис на часовника; с надежда и упоритост; срок за повесяване; кръстословица за Съветския съюс; часовник"Осака"; подготвих се за скачане; очи с ронеща се амалгама; виолетови очи; сълфетки, перодръжки, тенекиени синджирчета, глинена кукла; гривната се разположи като анаконда; насълзените и очи които имаха разрушена амалгама; като саветско знаме; ковьорчета; бабата беше почти невидима; старата старица; птичките бяха зашумели и имаше злато като истинско; бъща му който обичъл да далбае капака на часовника; отпред имаше опашка от посетители."http://dnes.dir.bg/2008/06/28/news3144791.html
В час по математика в 3 клас. Децата решават текстова задача в учебната тетрадка. Търси се с колко ромите са повече от българите в един български град. /Без коментар!/ След дълбоко замисляне, Кънчо ме пита:
-Госпожо, ромите домати ли са?
Съгласна съм Куини. Това Е велико. То е най-кратката диагноза за това какво не ни е наред в учебното съдържание и колко глуповато неефективна е безкрайно тегавата иначе система за подбор и оценка на учебници и учебни помагала.
- След като Томи и Аника получили поканата се затръшкали от радост!!!
:D :D :D :D
Ivo wrote : Понеже се гаврите с учениците. сега аз ще пусна учителски бисер. Ситуацията е следната: Упражнение по "Бази Данни". Асистента показва и обеснява някакав елементарен код. В залата има 10 студента. 8 от които гледат в екраните на лаптопа си. След като свършва с обясненията, иска да покаже резултата в базата данни. За целта позва Web Интерфейс да се логне. След 2-ри не успешен опит поглежда към студентите и пита: Сега може ли някой да ми каже, кой смени паролата, и каква е новата парола? Смях в залата. 10 секунди по късно паролата е върната. :). А браво!!!!
А браво!!!!
Станете част от общност "Образование" за да коментирате и да създавате свои публикации. Ще се радваме да се присъедините към нас! Регистрирайте се сега!
всички ключови думи