Провокирана съм от поста на Тони за този "безумен" план за квалификация на старшите учители.Ясно е, че повечето от нещата стават по документи. Всъщност какво направиха директорите във вашето училище за повишаване квалификацията на учителите? Какви обучения преминахте, колеги? Имаше ли интересни курсове, семинари, тренинги или пак всичко е на хартия? Нека доволните да споделят коя организация им проведе обучението, за да се възползваме и ние - нали предстоят плановете на МО!!!
Здравейте, колеги. Не съм се включвала никога в този форум, но го следя почти ежечасно. Благодаря на всички колеги, които не пестят време и знания, за да публикуват интересни и полезни неща. Не злоупотребявам, но не крия, че се уча от много от тях. Искам да споделя нашата работа по повод квалификацията на учителите. Не съм чувала за такъв самостоятелен план за квалификация. Може би е идея да се направи от всеки учител преди изготвянето на плана на МО. По този начин биха се разбрали предпочитанията на всеки учител. А възможности за квалификация има. Тази година се обърнах към Академия РААБЕ. Бяха изключително любезни, изпратиха ми ценова оферта, а от нас се изискваше да си изберем тема, която да коренспондира с желанията на всички учители. След заседание на МО решихме да проведем тренинг - семинар на тема: Взаимодействие семейство и училище. Приемственост между детска градина и училище". Така м. март при нас дойде лекторката Мирена Легурска, коята направи изключителен тренинг. Бяхме поканили и други учители от начални училища и детски градини.
Това мероприятие стана възможно благодарение на финансовата благословия на директора. Така че не чакайте някой да ви организира. Направете го сами. Академия РААБЕ са отворени за това, стига вашите директори да ви подкрепят финансово.
Средствата са от бюджета на училището. Доколкото знам се предвиждат всяка година за квалификация. Предложения получаваме от председателя на МО и след обсъждане решаваме за какво точно ще ги използваме.
А за личен квалификационен план... не бях чувала и не мисля, че е необходим, ако е за установяване на интерес и предпочитания, има толкова богат инструментариум, че.. излишната бумащина не говори добре за менажиране на обучението.
http://www.youtube.com/watch?v=qaaTXC8PTg
Здравейте! Благодаря на колежката, за този ценен линк. Благодаря за текущите разговори, които в продължение на 2-3 дена породиха чудесни размисли и контакти. Накараха ме да се чувствам пълноценно между амбициозни хора, които търсят, намират, предлагат. В този ред на мисли предлагам и подхвърлям нова идея за разговор и коментар. Наскоро във форумите на предучилищното възпитание попаднах на този линк, който силно ме раздвои. Става въпрос за отричане на съревнованието между децата. /Писах някъде за коментар, може и да се повтарям/. Ако имате желание, включете се с ваше мнение. А ето и моето. Винаги съм считала, че съревнованието между децата води до положителен резултат, защото определено си има деца, които изпитват необходимост да доказват своите възможности и компетенции. Тези, които не могат да достигнат техните нива, то поне се стараят да ги догонват. В това виждам също положителен ефект - стимул да си по-добър дори и от вчерашния "аз". Правила съм го под всякаква форма и по всички направления.
http://youtu.be/qFOC5qN_-H0
И нещо също много полезно. От този пък линк ще разберете как се учи без учене.
http://www.youtube.com/watch?v=zSQB3sVeOR4
Станете част от общност "Начално образование" за да коментирате и да създавате свои публикации. Ще се радваме да се присъедините към нас! Регистрирайте се сега!
всички ключови думи