Далече не за всички часовникови кули имам информация. Продължавам да събирам. Но реших да направя пробно първа и втора част от колекцията. Трета и четвърта част очакват своите съвременни градски часовници, за да бъдат довършени. Първа и втора част са озвучени, а текста който чета е написан под слайдовете на полето за бележки в работния вариант за справка. Заради озвучаването презентациите станаха по-големи и можете да ги свалите от следния адрес: http://www.slideshare.net/maya1234/1-1684654
http://www.slideshare.net/maya1234/2-1685470
Българските майстори са влагали сърце и душа при изграждането на часовниковите кули, но забележително е подобно задълбочено проучване,което си систематизирала и те доближава по достойнство до тях! Поздравления!
За съжаление имам технически проблем с качването на втора част.
По молба на Мая пускам линк към втората част.
Благодаря ти Мая. Покрай твоя проект и аз научих интересни факти.
Не чувам озвучаването, вие чувате ли ?
Мая, браво за чудесно реализирания проект. Съгласна съм с Росица, че той е много ценнен. Ето и градския часовник в Кърджали, който отмерва кръглите часове от 06 до 22 часа с по една възрожденска песен. Ще потърся данни за историята му и ще ти ги изпратя.
, Мая - за идеята и реализацията!
Браво, Мая!! В много посоки си силна! Радвам се, че подхвърлената идея стана твоя страст, от която всички сме доволни и за всички е полезно!!!
Станете част от общност "Начално образование" за да коментирате и да създавате свои публикации. Ще се радваме да се присъедините към нас! Регистрирайте се сега!
всички ключови думи