Върнете се към BgLOG | Профил | Публикации
всички ключови думи
Започвам тази тема в тук, в личния си блог. Ще я публикувам на всеослушание когато му дойде времето.
Отварям темата за Финансирането с едно важно пояснение.
Финансирането на образованието като система е едно нещо, друго нещо е финансирането на едно училище.
Една национална система образование е огромен и сложен, дори мастодонтски, мегаломански, бих казал, организъм, докато училището е структура със съвсем човешки измерения на чиято територия, според сегашните ни разбирания, се случва образоването на децата ни. Двете неща са свързани (и са изражение желанието ни децата ни да раснат пълноценни, знаещи и можещи), но не са едно и също нещо особено що се отнася до парите, от които имат нужда, и до парите, с които разполагат.
В сайта на Канадската провинция Алберта попадам на публикации, които ме оставят с отворена уста "Гледай, докъде са стигнали тези хора!?".
Написали и събрали, моля ти се, всичката информация - от разходните стандарти за за субсидирането на едно училище в един единствен документ от 191 страници и го публикували (тук). И публикували това книжле, обясняващо в 10-ина други страници кои са източниците на тези парици.
И така. В разходната част имаме разпределения/разходването на фондовете е от 5 типа:
Като говорим за пари,...
Пари има!
Казвал съм го вече 100 пъти и съм обяснявал как така, като всички мислят обратното.
Естествено имам предвид възможността за въвеждане и използване на паралелна валута.
През май 2010 г. отворих темата за Регионалните валути - Път към стабилното изобилие и питах има ли доброволци за превода на тази книга от немски на български.
Още...