От всички новини, които се изписаха по темата най-точна е тази на EconBG там ще откриете подробности по регистрацията - как става, долу-горе какво се попълва. При регистрирането ще се разбере и кои са 150-те бг-интернет доставчици, които са се включили в програмата.
Адресът, на който се кандидатства е http://internet.mon.bg/teachers/
"...домашен интернет за учителите на Република България"
Боже аз учител в коя държава съм?Работя в детска градина.
Поне да бъдат коректни и ясно да посочат-" за някои учители в Република България"
Че познатите ми завиждат за личния лаптоп и за високата заплата от министерството!
А кога ще е този по-късен етап за детските учители? Да зададем въпроса и на този e-mail: internet@mon.bg- предоставен ни е за въпроси.Случайно може някои да ни отговори. Нека се престане с това делене на учителите в България.
Да зададем въпроса и на този e-mail: internet@mon.bg- предоставен ни е за въпроси.
Случайно може някои да ни отговори. Нека се престане с това делене на учителите в България.
Странна работа... Или по-точно - хубава работа, ама българска...
Може ли някой да ми каже дали възпитателите могат да се регистрират.Директорката ми каза,че сме с еднакъв статут,но вече правя няколко неуспешни опита.
А в договора ти не пише ли размера на заплата ти? Чак от фиша си ли научаваш за какво възнаграждение работиш?
Т.е. Брутната ти заплата е различна от основното месечно възнаграждение с някакви добавки. А тези добавки не ги ли пише в договора? Извинявам се, че така питам - просто не съм виждала трудов договор на учител никога. Пък в тези които съм виждала - на фиша/ведомостта пише каквото е договорено в договора и после отдолу се изброяват удръжките за сметка на работника, а в отделно каре са изброени вноските за сметка на работодателя.
И като цяло - трябва според мен да си пишете основното месечно трудово възнаграждение и разните добавки за стаж т.е. онова, което получавате със сигурност всеки месец. Защото при вас има от време на време и на някои места - ДМС и пр. добавки, които са еднократни.
По принцип е по-добре парите да минават през училището, отколкото от МОН да ходят директно при доставчика (тогаво обикновено се получава ситуацията - куче влачи -диря няма).
Също по принцип - директорът може да направи и надбавка "интернет" към възнагражденията ви, но тогава 1.50 лв. от надбавката ще отидат за данък общ доход. въпреки, че е нестраведливо спрямо целта на субсидията, това е според мен начинът, който има най-ниска цена в нерви, време и административно обслужване на ползването на субсидията.
Не се сърдете на доставчиците. Безумната идея да се фактурира отделно субсидията от 15 лв. не просто означава удвояване на документооборота за една група техни клиенти. За да може училището, да си отчете вашите фактури като нормален разходооправдателен документ - те трябва да са издадени на училището. Т.е. за управление по отношение на оборот, документация и осчетоводяване при доставчика - зад всеки клиент-учител ще се появи по документи още един клиент - училище. И това - без допълнителен доход за доставчика. Няма нищо неестествено в това, че големи доставчици като БТК не са във възторг. При малките - едва ли ще има проблеми.
Като цяло - има опасност да похачите огромно количество време и нерви излишно. Мисля, че едно добро решение би било да обсъдите на пед.съвет или друга обща форма в училище - можете ли да направите общо за всчики включени в програмата поръчка на услугата и училището да я плаща от субсидията. Така ще имате добра цена и най-малко грижи. Но едва ли ще стане през тази година. За успешното прилаагане на такива решения е нужно все пак да се знае, че субсидията ще съществува поне 2 последователни години при спазване на срокове на изплащане на училището и гарантиран размер, какъвто случаят определено не е.
Станете част от общност "Образование" за да коментирате и да създавате свои публикации. Ще се радваме да се присъедините към нас! Регистрирайте се сега!
всички ключови думи