avatar

МОН вече не само одобрява, но и одобредява учебници:)

Не вярвате ли? О, не се съмнявайте, защото аз веднага ви прилагам сканирано копие от вещественото доказателство (един одобреден учебник), което е в подкрепа на думите ми.




















































Какво ще кажете сега? Че това е печатна грешка, нали? Е как е възможно, питам аз? Както се вижда, думата „одобредена” се намира веднъж върху корицата на учебника, а след това по същия начин е написана и на титулната му страница.

Тук, в „Образование”, пишат две коректорки – Pavlina и Chu, за които вярвам - ще потвърдят, че печатна грешка може да се срещне навсякъде из съдържанието на което и да е печатно издание, но точно на тези най-важни места е абсолютно недопустимо. Освен това е невъзможно и друго: че точно в просветното министерство не са обърнали внимание как е написана думата и че толкова хора със и без титли, участвали в оценяването и оформянето му, са били слепи. Ето вижте.











От всичко казано дотук можем да заключим, че думата "одобредена" със сигурност не е плод на печатна грешка :) А щом не е печатна грешка, следователно е написана вярно, но просто все още не ни е позната:)

Вероятно терминът „одобредена” означава някакъв нов, по-модерен, начин за утвърждаване на новите учебници от МОН, но какъв точно - още не знаем, защото са пропуснали да ни го разяснят. Засега мога само да предположа, че такива учебници като посочения сигурно се разглеждат от одобредители, които решават дали да одобредят, или да не одобредят дадения учебник, и ако погледнат одобредително на него, той преминава в групата на одобредените учебници.

И за да сме съвсем точни и изчерпателни, ще добавя, че това помагало в момента се продава на книжната борса на пл.”Славейков”, авторът му е Боряна Дачева Милкоева, издателството – ИК „ВЕГА 74”, а заповедта на МОН, с която то е одобрено, пардон - одобредено, е N РД 09-1047/31.12.2003г.