Върнете се към Образование | Профил | Публикации
всички ключови думи
Отдавна следя тази общност, но една сега се осмелих да поместя нещо в нея.Искам да ви споделя един проект, с който се занимавам от изместно време и да получа различни отзиви за него:
Проекта е за деца от 6 до 16 години и е насочен към опознаване на силни и слаби страни, добиване на увереност и вяра в себе си, смелост в преследване на мечтите. Включени са и теми за творчество и комуникация. Ето една презентация за него на английски:
Част от проекта е реализирана вече в Унгария. В момента подготвяме и друг семинар, предимно за тинейджъри. Неговата цел е да бъде полезен в професионалната им ориентация.
Ако желаете, с удоволствие ще ви споделя още информация за тях.
А какъв е принципът на организация в България? В Унгария си има хост - организация която приютява и вероятно развива екипа треньори, поддърржа подходящо място за провеждане на курсовете от програмата Фабика на мечтите и събира средствата – 250 евро на дете - независимо от какъв източник. Не става ясно какви и колко деца са се възползвали от програмата досега и какви резултати са постинали. Как ще функционира това в България?
Така че по същество (според мен и без да е задължително да съм права) интересни за обсъждане са нещата, които не са казани в презентацията, защото тя е насочена към децата, а не към професионалистите работещи с деца. Тези неща са: какви деца, как попадат в програмата, каква мотвация на родителите, колко големи групи, какви треньори/ментори, какво включва 8 месечната програма (на сайта има изброени темите за ървите 3 уикеда), какви учебни материали или липса на необходимост от материали, каква система за наблюдение на напредъка, трябва ли периодично с преминаването на различни възрасти децата да премнават през такива форми на обучение или уменията, които изграждат при обучението им служат без допълнително обучение нататък, как стои въпросът с участието на родителите при курсовете за тийнейджъри, предвид факта че значитилен брой тийнейджъри искат и могат сами да избират за себе си да участват в курсове за личностно развитие... и т.н. и т.н. ако ще си говорим между професионалисти.
Иначе - надявам се не си мислите, че ще намерите и един член на он-лайн образователната общност, който да не одобрява по принцп интерактивна работа с деца, високите дози практически занимания и насърчаването на децата да споделят опит с връстници и с възрастни, а пък за участието на родителите в заниманията на децата - изобщо да не споменавам - това е "мокрият сън" на всеки нормален педагог.
-
Мария, точно така. В една група има и 6 годишни и 16. Когато решихме да го пробваме, имах определени опасения относно задачите, общуването и др. Но в крайна сметкка се оказа много успешно. Споделеното от най-голямата участничка го показва. /Снимките в презентацията са от самия семинар. Има ги двете на слайд 27/. Практическите задачи са най-различни от към активност и участие. Има както индивидуални упражнения, по двойки и в групи. Непрекъснато има динамика и взаимодействие, които комбинират едно цялостно преживяване.
Радвам се, че намирате общ език с нашата общност.
Здравейте г-н Милев,
и аз като ani edreva имам регистрация във Вашия сайт, но все още съм без публикация. Това, което предлагате е много интересно. За мен остава обаче неизяснен въпроса по отношение на плащането. Този семинар платен ли е и каква е стойността му? Би ли могло едно такова обучение да бъде организирано в училище?
Станете част от общност "Образование" за да коментирате и да създавате свои публикации. Ще се радваме да се присъедините към нас! Регистрирайте се сега!