Върнете се към Образование | Профил | Публикации
всички ключови думи
Ето принципите, които да ни водят при формулирането на по-конкретните цели на училищното образование, скъпи съблогери.
Предлагам ви да се обединим около тях, за да можем с тяхна помощ да дефинираме 15-20 прекрасни цели, които да съберем в публикация "Прокламация на целите на образованието" и които ще дърпат локомотива на "Новото образование".
_____
Принцип N°1 Точен периметър на действие Прокламацията и целите се отнасят само до образованието от детската градина до 12 клас. 2. Отчитане на очакванията на всички заинтересовани страни Целите трябва да взимат предвид очакванията на всички заинтересовани страни - родители, ученици, служители, преподаватели, работодатели, администратори, общественост и т.н. (ще ги изредя по-късно всичките, бел П.) 3. Всяка цел трябва да бъде солидно аргументирана Всяка цел трябва да бъде солидно и ясно аргументирана. 4. Целта не бива да уточнява как Прокламацията трябва да дефинира целите на образованието, но не бива да уточнява как тези цели да бъдат преследвани. Тя трябва да посочи обаче и процедурите за наблюдение/ мониторинг и оценяване на дейностите. 5. Прецизна схема за всеки Прокламацията на целите трябва да бъде така построена, че да бъде прецизна схема за всеки въвлечен или зает в образованието. 6. Всяка програма декларира еднозначно приноса си Всяка програма или план в образованието трябва да декларира без трудност, еднозначно и ясно за постигането на коя точно цел допринася. 7. Отразяваме стабилни и дълготрайни убеждения Всяка цел трябва да отразява стабилни и дълготрайни убеждения. ____________________________
Принцип N°1 Точен периметър на действие
Прокламацията и целите се отнасят само до образованието от детската градина до 12 клас.
2. Отчитане на очакванията на всички заинтересовани страни
Целите трябва да взимат предвид очакванията на всички заинтересовани страни - родители, ученици, служители, преподаватели, работодатели, администратори, общественост и т.н. (ще ги изредя по-късно всичките, бел П.)
3. Всяка цел трябва да бъде солидно аргументирана
Всяка цел трябва да бъде солидно и ясно аргументирана.
4. Целта не бива да уточнява как
Прокламацията трябва да дефинира целите на образованието, но не бива да уточнява как тези цели да бъдат преследвани. Тя трябва да посочи обаче и процедурите за наблюдение/ мониторинг и оценяване на дейностите.
5. Прецизна схема за всеки
Прокламацията на целите трябва да бъде така построена, че да бъде прецизна схема за всеки въвлечен или зает в образованието.
6. Всяка програма декларира еднозначно приноса си
Всяка програма или план в образованието трябва да декларира без трудност, еднозначно и ясно за постигането на коя точно цел допринася.
7. Отразяваме стабилни и дълготрайни убеждения
Всяка цел трябва да отразява стабилни и дълготрайни убеждения.
____________________________
На вас думата.
Станете част от общност "Образование" за да коментирате и да създавате свои публикации. Ще се радваме да се присъедините към нас! Регистрирайте се сега!
Още...