Върнете се към Начално образование | Профил | Публикации
всички ключови думи
Дойде редът на Африканските царства, на ацтеките и инките. Невероятни племена с принос в световната история. На моменти имам усещането, че главата ми ще се пръсне от информация, а очите ми се замъгляват от хилядите снимки, които преминаха през погледа ми. "Крастата" обаче е нещо ужасно... Ужасно интересно и завладяващо, искам да кажа:)
9 част - Африканските царства http://dox.bg/files/dw?a=c355b042f1
10 част - Ацтеките http://dox.bg/files/dw?a=3b40f7a51e (новият вариант)
11 част - Инките http://dox.bg/files/dw?a=abf3cda106
Всеки, който е изкачвал поне един планински връх, ще ме разбере. Тръпката от изкачването е несравнимо усещане. Има момент, в който имаш чувството, че организмът ти отказва. И идва интересът, инатът, ако щете... Започваш да се самонавиваш:" Още пет минутки и почивка... хайде още 10. ... Нека минем и този завой и ще стигнем...". Сега е същото и с историята... Подготвих си "заготовките" на слайдовете още миналите дни. Смятах, че по един продукт на седмица ще е повече от достатъчен. Изкушението в търсенето на снимките, в подбора на информацията е страхотно. И увлича... Честно казано въобще не усетих как подготвих 11-те части.
Поздрави.
chopar, благодаря за критиката! Човек не може да познава всичко в детайли и е възможно да има грешки. Неприятно, но допустимо. Снимките ги свалях от интернет и малко на доверие. Нямам спомен да срещнах инфо за ацтеките и конете и не съм се замислила... Ще поправя презентацията.
Относно жертвоприношенията... Приемам и тази забележка (като твърде основателна), но всеки, който пуска материала, може да говори по време на слайдовете колкото си иска (музиката е вградена). Опитвах се да не прекалявам с текстовете в презентацията.
И за черепите... Преди доста години гледах филм за чудесата от миналото. Особено бях впечатлена от кристалните черепи, изработени с невероятно изящество, трудно постижимо дори и с техниката в наши дни. Беше ми останало като информация, че са дело на маите... Когато тези дни издирвах снимките, пишех... ацтеки, azteci, azteca, aztecs...(без претенции за владеене на англ.език). На няколко места ми излезнаха тези черепи и си помислих, че паметта ми изневерява. Ще изчистя и това...
Благодаря за коментара! Беше ми изключително полезен!
Поздрави. Чакам с нетърпение и останалите части. Понеже съм и историк, ако видя нещо друго по презентацииите ще пиша. Ще пусна и линк в Общност Обществени науки към презентациите ти, нали разрешаваш.
Да съм се разсърдила??? Това пък как ти хрумна? Та нали аз не съм си свършила работата както трябва? Приемам забележките, защото са основателни. Отворих чичко Гугъл и в Уикипедия, в един от последните абзаци за ацтеките пише, че не са познавали колелото. Не открих обаче нищо за конете... Това не ме оправдава, разбира се. Малко повече ровене няма да ми е излишно:) А и за следващите части наистина ще ми е нужно...
Щом и историкът е натръпнал за продълженията, значи съм си свършила работата :)))
Може ли да разкриеш една тайна - как правиш картинките да са размазани по краищата.
Благодаря за обясненията! Последвах и другия съвет и пуснах публикацията в Обществени науки. Сама се наврях в устата на лъва:)))))))))))))
Програмата, с която обработвам снимките е Photo Scape.
П.С. Лъвът не е толкова страшен. Според съвета на еди служител в национален парк нейде из саваните на Африка, ако видиш лъв в саваната и си без оръжие, трябва да започнеш да тичаш срещу него. Лъвът е хищник и смята за плячка всяко животно, което бяга от него. А ако тръгнеш срещу него вече ти си хищникът, а той плячката.
Откъде ли тази слабост към слънчицето и жълтият цвят?!
Невероятна си!
Станете част от общност "Начално образование" за да коментирате и да създавате свои публикации. Ще се радваме да се присъедините към нас! Регистрирайте се сега!
Още...