Относно интернет и детските учители, относно това дали са признати като учители и относно това докога ще сме в началото на образованието и на опашката на признатите за образователи... Та, ето го писмото - гласувайте и се подписвайте с коментар. Съберем ли 51 % от гласовете на потребителите на общността, т.е. поне 364 плюса и достатъчно коментари, пускаме го официално в МОН.
" Уважами дами и господа,
Ние, детските учители в Република България, приветстваме Вашата инициатива за Безплатен домашен Интернет достъп за учители /Инициатива на МОН за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ в рамките на проектBG051PO001/3.1-01 „ИКТ В ОБРАЗОВАНИЕТО”, финансиран от Европейския социален фонд по линия на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси” /. Прояваваме разбиране относно финансовите ограничения, които не позволяват, въпреки желанието на министерството, програмата да обхване всички учители на този етап. Но сме дълбоко оскърбени от факта, че системата за регистрация на учителите на сайта на МОН не ни разпознава като учители. В тази връзка бихме искали да получим отговор докога в данните на министерството детските учители ще отсъстват от общия информационен масив за учителите в България и дали е възможно това да бъде своевременно коригирано. Убедени сме, че въвеждането на тези данни не изисква сериозни финансови инвестиции и се надяваме нашето учителско образование и принос към образованието в България да бъдат официално признати от МОН.
С уважение: общност "Предучилищна педагогика"
Моят подпис е също тук. Аз все още се гордея, че съм учител и се надявам да продължа!Жалко е ,че Мон, не смята така.Но аз съм доволна и горда ,защото работя с деца и родители за които все още изпълвам смисъла на това понятие и се старая ежедневно да го защитавам и доказвам.Колеги,дано успеем да докажем че ние, призваните да бъдем УЧИТЕЛИ, изграждаме детски личности със собствено Аз, умеещи да отстояват собствените си позиции, да защитават и градят собствените си идеи!
И аз подкрепям идеята за писмото!
Дано най-накрая признаят това, че сме УЧИТЕЛИ, които възпитават и обучават децата в най-крехката възраст.
Да си детски учител не е просто една професия. Това е призвание! Обичам тази професия, давам сърце и много любов в работата си и искам да уважават и признават труда ми!
В дипломата ми за завършено висше образование от СУ "Климент Охридски"-филиал Благоевград /ВПИ - Благоевград/ пише: специалност Предучилищна педагогика, а с решение на Държавната изпитна комисия ми се признава квалификация ДЕТСКИ УЧИТЕЛ - 1987 година.
В свидетелството ми за специализация и правоспособност на специалист с висше образование от СУ " Св. Климент Охридски"- ЦИУУ - гр. София от 1996 г. пише: "Активността на детето в детската градина", а право на такава специализация имат детските учители.
Удостоверението ми за втори клас-квалификация от 1997 г. от същото място също се базира на професията ми детски учител.
Мога да добавя само, че независимо как наричат професията ни, аз съм детски учител.
Подкрепям ви безрезервно!Аз съм майка на двама сина и смятам,че не трябва да ви подминават по никакъв начин.Вие прекарвате повече време с децата ни,отколкото самите нас!Вие ги възпитавате,учите и се грижите за тях като за собствени деца(поне така са се грижили и продължават да се грижат за моите синове).
"Всичко,което наистина трябва да знам,за да се науча как да живея,как да правя,как да се държа съм научил в детската градина.Мъдростта не е горе на върха,където блести заветната диплома,а там,в пясъчника на детската площадка!"
УСПЕХ!
Напълно подкрепям писмото!!!Аз се гордея,че съм учителка,имам 20 годишен стаж..!Обидно ми е,че МОН е "забравил" ,че и детските учителки са учители...,а всеки знае,че първите седем години от живота на човек са най-важните!!!..
Моля данните на всички учители да бъдат вписани в регистъра!!!!!
Шели, отдавна не съм влизала във вашата общност. Работих с четвъртокласници и съм малко по-далеч от вашата възрастова група. Надявам се да си сътрудничим по-често през новата учебна година. В тази връзка... поемайки бъдещите си първокласници, виждам колко безценна е работата на детския учител - за оформяне на характера, за създаване на самочувствие и увереност у малчугана, който ще стане ученик.
Нещо малко ме смущава обаче... Публикацията ти е пусната преди почти 19 часа, а е прочетена едва 210 пъти. Тъжно е!
"Съберем ли 51 % от гласовете на потребителите на общността, т.е. поне 364 плюса и достатъчно коментари, пускаме го официално в МОН." При регистрирани 736 потребители вече трябваше да има 736 плюса. Ако самите предучилищници не си вярвате и сте загубили вяра в това, че сте УЧИТЕЛИ и сами не гласувате за себе си... как очаквате МОН да ви повярва?
Не мога да разбера критериите, по които Вие не трябва да участвате в тази програма. Нима образованието на човек започва в 1 клас? Смятам, че в този момент всички педагози трябва да се обединим!!! Имате моята подкрепа!
За статистиката моят съвет е да не се придържаш към цифрата на потребителите, защото не всички са учители. Има и случайно минаващи от тук, на чиито гласове няма да можеш да разчиташ.
Имате моя глас!
Желая Ви успех!
Добър вечер на всички колеги!
Подкрепям писмото и гласувам с надеждата да ни чуят в МОН. Не съм бавачка и не работя в забавачница. Аз съм и ще бъда ДЕТСКИ УЧИТЕЛ!!!
Поклон пред нелекия ви труд!!!УСПЕХ!
Даже и да не ни чуят от великото МОН, надявам се поне още веднъж да разберат, че учителите са хора с позиция и носят глави на раменете си!!!
Подкрепям безрезервно Вашето писмо.Сигурен съм в успеха!
Скандалният факт - който би трябвало да доведе до подаване на оставка или поне публично извинение от министъра /който дори е и зам.премиер/ - отново, и за пореден път показва неразбиращото пренебрежение към образованието изобщо и към неговата основополагаща структура: предучилищното възпитание.
Гарантирам Ви, че от името на катедра "Предучилищна педагогика" на ЮЗУ "Неофит Рилски" - Благоевград ще бъде изпратено официално писмо в подкрепа на Вашите искания.Ще потърсим и подкрепата на студентите.
Още днес ще уведомя и колеги от другите университети.
И накрая ще припомня мотото на една международна програма, прилагана в повече от 30 страни: БЪДЕЩЕТО НА ВСЯКО ОБЩЕСТВО Е В РЪЦЕТЕ НА НЕГОВИТЕ УЧИТЕЛИ.
С уважение: Д.К.Димитров
Благодаря Ви, shelly за писмото и се надявам да успеем!
Давам своя глас "ЗА", дано най-накрая ни чуят. Гордея се, че съм точно детска учителка!
Искрени благодарности и от мен на преподавателите от катедра "Предучилищна педагогика" на ЮЗУ "Неофит Рилски" - Благоевград; нашите учители, които ние наистина дълбоко уважаваме.
Нека обединени от желанието да направим образованието по-качествено и бъдещето на България да има шанс.
Дано бъдем чути и разбрани, началния етап от личностното развитие е много важно за детската личност да бъде обучавана и възпитавана със съвременни, обучени и компетентни личности. Интернет е ежедневие за повечето от децата ни, защо да не е и за нас техните учители?
Да си детски учител не е просто една професия. Това е призвание! Обичаме тази професия, давам сърце и много любов в работата си и нека господата от МОН да уважават и признават труда на детските учители, които възпитават и обучават децата в най-крехката възраст.
Подкрепям писмото и гласувам с надежда да ни чуят в МОН.
Напълно подкрепям инициативата!Аз също съм детски учител и се гордея с това, макар че в медиите често ни наричат "възпитателки"и"лелки".А МОН много добре знае, че сме учители, защото имаме Длъжностна характеристика на учители , имаме Годишни Комплексни планове, попълваме дневници, провеждаме Учебен процес, отразен в Материална книга, спазваме Държавните Образователни Изисквания за обучение и възпитание в детската градина.Много от нас ползват Интернет в своята работа и отделянето ни от другите учители е дискриминация.Нека се противопоставим на това!
Аз също слагам моят + с надеждата да има резултат ,а не само да ни замажат очите както е ставало.
От седемнадесет години работя в детска градина,която е базова на ЮЗУ’’ Н. Рилски’’ . Гордея се, че освен бъдещето на нацията мога да уча и бъдещите УЧИТЕЛИ!!! Напълно ви разбирам и подкрепям. Дано да успеем!!!
Уважаеми колеги,
Мисля, че в общата еуфория от общуването помежду си пропускате някои дребни, но същностни детайли, които правят крайната ви цел съмнителна, а каузата ви – меко казано противоречива.
Преди всичко тук се повдига въпроса за легитимацията на детските учители и смятам, че никой разумен човек, особено в МОН, никога не е оспорвал статута ви на учители и няма смисъл да ни въвличате в подобна полемика. Това, че детските учители не могат понастоящем да се регистрират в Националния образователен портал е наистина така, но това няма нищо общо със статута им на учител, а само с факта, че този портал обслужва учебното съдържание от 1 до 12 клас, към което вие просто нямате отношение. Не става дума за това, че сте лишени от възможността да гледате учебните материали (те са достъпни за всеки, включително за родители), а само за това, че не можете да качвате материали там, тъй като вие просто обучавате друг тип потребители.
Имаме естествено идея да създадем в бъдеще и секция за най-малките, но засега просто нямаме достатъчно ресурси и време да го направим и, ако искате да ни подкрепите в подобна идея, винаги сме готови да изслушаме някое разумно предложение и да си партнираме в рамките на възможното.
Що се отнася до безплатния достъп до Интернет, както някои от вас правилно са отбелязали, този въпрос е чисто фискален и няма отношение към признаване на вашите професионални компетенции. В момента има различни групи учители и преподаватели (например университетските преподаватели също не са включени в проекта), които засега не можем да си позволим да включим, но при финансова възможност естествено ще ги имаме предвид, просто не можем отведнъж да огреем навсякъде.
Така че съответно се запасете с търпение и впрегнете ресурса си в нещо по-креативно от това да чукате на отворена врата, за да имаме пък ние възможността да инвестираме повече време за решаване на вашите проблеми. Не издавам някаква голяма тайна като ви споделям, че след първото класиране за безплатен интернет достъп през следващата седмица, във всички случаи ще направим равносметка и финансов анализ на досегашния интерес към програмата. Съответно ако преценим, че имаме достатъчно ресурс за да я разширим и към вас, просто ще го направим, без да се налага някой да ни пише петиции, защото сме наясно, че интернет достъпът и за вас е необходимост и никога не сме ви изключвали от списъка на евентуалните бенефициенти, както съм имал случая да кажа на много от вас лично, но все пак ние работим с цифри и факти, а емоцията засега оставяме на вас.
Съответно ако считате, че има друг въпрос, който да касае мен или колегите ми, моля да ми пишете директно (okouzov@mon.bg), но ви уверявам че нямам излишно време да участвам във форуми и това вероятно е първото ми и последно писмо към вас като общност, като разчитам, че сте ме разбрали добре.
Поздрави и имате личните ми уверения, че не сме ви забравили,
Орлин Кузов, Директор ИКТО - МОН
Я гледай! Още не сме изпратили писмото, а имаме отговор, под формата на коментар?
Що ми се струва господина сериозно раздразнен, че се готвим да нарушим спокойствието му? Иначе как да си обясня внушението, че ние, детските учители, нямаме отношение към учебното съдържание в I клас! Приемствеността детска градина -училище какво е? Другият тип потребители, с които работим, не са ли бъдещите ученици?
А защо, господа, не ви стигна времето да реализирате идеята си да създадете секция за най-малките? Длъжни сте да огреете навсякъде, защото това ви е работата. Така както ние успяваме да стигнем до всяко дете, макар да работим с много повече деца над норматива за една група.
Дали чукаме на отворена врата? О, не!. Ако вратата беше отворена, нямаше да ни се налага да чукаме. Я си припомнете, колеги, че на седмия ден от стачката на българските учители уважаемият министър на българското образование в ефир с неразбиране попита: "Защо и в детските градини стачкуват?"
Очаквах коментар с поднесено извинение, че Националния образователен портал не разпознава детските учители като учители. Факт! Скандален! Получихме препоръка да се заемем с нещо по-креативно, сякаш има по-креативна професия от нашата?
Моля да бъда разбрана правилно! Аз не искам по-евтин интернет. Имам си доставчик, имам си интернет от много години и е достатъчно бърз. Аз не искам и безплатно да си инсталирам на домашния компютър Windows Vista, защото от 3 години съм с тази операционна система. УЧИТЕЛ съм и искам всеки в моята държава да му стига времето да ме признава като такъв!
Смятам, Шели, че писмото, което си подготвила, повече не бива да чака плюсове и коментари. И трябва да бъде изпратено, но не на посочения електронен адрес, а на хартиен носител с входящ номер.
Колеги, ДЕТСКИ УЧИТЕЛИ, вие как мислите?
Господин Кузов, добре дошъл сред нас. Прави Ви чест, че се обръщате лично към нас, без да се скривате зад ник или анонимност. И наистина Ви благодаря - въпреки явно раздразнения тон, Вашият коментар е първият пряк диалог между потребителите на общността и представител на МОН. Което, аз лично, намирам за много положително. Предполагам, сам разбирате, че за да се инициира подобно писмо и то да получи толкова голяма подкрепа, явно от доста време детските учители се чувстват недооценени. Това наистина пролича най-вече по време на стачката, където в повечето официални изказвания ние бяхме наричани възпитатели в смисъла на гувернантки, а не на учители. Мисля сам знаете, че стачката не би имала този ефект без участието на работещите в детските градини, защото ако учениците могат да стоят в къщи и сами, то децата до 6 години не могат и щом градината стачкува, мама и татко няма как да ходят на работа. Което вече е съществен проблем.
И приемам, и не приемам доводите Ви. Ще отвърна само с няколко въпроса:
Казвате, националният образователен портал е създаден да обслужва работещите в степента 1-12 клас. А защо? Не е ли по-логично да обслужва всички учители, във всички степени на образованието, още повече, че очевидно данните им се въвеждат ежегодно в МОН. Ние няма какво да правим там, казвате. Имаме и това блог пространство /което съвсем не е форум/ е доказателство за това. Ние не само създаваме образователни материали, ние можем да ги качваме и много често ние и началните учители пряко си сътрудничим в работата си. Струва ми се, че и по отношение на проекта, по-логично беше в него да има квотно разпределяне за учители от всички степени, мисля, че това би доказало грижа за всички учители, дори и в проекта да не могат да участват всички, на 100 процента.
Казвате, че никога не сте оспорвали статута ни на учители. Между впрочем, това е втората инициатива, обявена за "всички учители", в която обаче детските учители нямат място - първата беше по повод на лицензирания софтуер, който получиха училищата и пак беше обявено, че всеки учител може да го инсталира за собствено ползване. Но това беше само за училищата, а и там, честно казно, не знам какво се е случило.
Аз мисля, че би било много хубаво, ако, освободени от лични емоции, в някоко минути свбодно време поглеждате на нашите страници. Може и да намерите много емоция тук, но, бъдете убеден, че хората в тази общност обичат професията си, гордеят се с нея и са далеч от нечисти помисли или политически игри за въвличане на някого в нещо. Напротив, бихме се радвали, ако можехме свободно да обменяме мнения от позициите не на началник и подчинени, а от равнопоставящата позиция на професионалисти, жадуващи за по-добро образование. Тогава и такива писма не биха имали смисъл - просто проблемите щяха да се решават по пътя на диалога и взаимното сътрудничество.
Много е хубаво това мото: "Погледнеш ли дете, поглеждаш бъдещето." Господин Кузов, ние го гледаме всеки ден. Би било чудесно да гледаме към него заедно.
Г-не Кузов,
не знам дали сте "колега", но със сигурност сте диагноза на това, което е МОН в момента - пълно неразбиране на Образованието /Науката е друга тема, но и там нещата са почти същите/.
КЛЮЧОВАТА СТРУКТУРА НА ОБРАЗОВАТЕЛНАТА СИСТЕМА Е ДЕТСКАТА ГРАДИНА.
Ако нещо сте си мислили "същностно" да направите, то няма нищо общо с изхода /където потрошихте милиони пари и още повече нерви за глупости/.
Ако наистина искате да имате нещо общо с перспективната грижа за тази страна, поне 80% от инвестициите ви трябва да са насочени към Предучилищното Възпитание - за да бъде съхранен и обогатен все още живия "креативен" модел за реформа в българското образование.
Едва тогава ще могат да бъдат решени вече заплашителните проблеми на образователната система: почти фаталното й изоставане от реалностите на постмодерното общество /да не говорим за информационния му вариант/; интеркултурното взаимодействие и интеграцията; безумния процент на отпадащите и т.нар. "привлекателна територия". . . и още какво ли не, НО - преди всичко - нормалния ПРИОРИТЕТЕН СТАТУС на Учителя.
Щом сте от ИКТО, ще Ви го кажа в прав текст: в предучилищна възраст се оформят параметрите на хардуера /и за това после трябва да помагат началните учители/, пък после правете каквото искате със софтуера.
И, моля Ви, не си"хабете" времето с форумите, просто направете каквото трябва - като си преподредите "фискалните" ресурси и нефискалните - засега измислени и PR-приоритети - съобразно ценното Ви време - не на "огряващ", а на обслужващ ДЕЦАТА /неизвестно защо назовани "друг тип потребители"/ и техните /имащи най-отговорно отношение / УЧИТЕЛИ орган.
От един потенциален "бенефициент" - Д.К.Димитров
Е, няма да се напрягам да мисля в тази посока, за да не отключа "емоция", която се оказва не положителна проява, а порок.
Проблемът не е в оспорването на статута ни на учители, а в отношението към този статут. Това, че ние разглеждаме образованието в България като цяло - от Предучилищното до самия му финал се оказва погрешно. Оказва се още, че нямаме нищо общо с цялото, ако правилно съм разбрала. Все пак съм някакъв си детски учител.
Проблем е още, че от много години се възприемам като учител /такова самочувствие ми вдъхнаха преподавателите ми от Благоевград/, а то...друго било. Ние сме нещо отделно, което няма нищо общо с цялото. Както и да е. Не можеш да накараш някого насила да те обича. За това, по-добре ще е ние да си се обичаме, а другото- как дойде.
Че е работа на парче - детски учители, начални и така до последната степен на образованието, че не се вижда далновидност и перспектива...Какво от това????
Че не съм си позволявала досега да наричам децата по друг начин, освен с думата "деца", не контингент, тип, потребители, може да говори само за липса на чиновническо отношение към работата ми и към децата с които работя, както и техните родители. Всъщност, можем ли да позволим в работата си чиновническо отношение, лишено от емоция???
Така че, колеги /вие наистина сте ми колеги/, изключете думата "емоция" от речника си, от работата си. Крайно време е да подходим по-чиновнически към "естеството"на нашата работа. Да я приемаме не като призвание /прекалено се преексплоатира тази дума последните години/, а като към професия. Когато е да вземат от нас - разчита се на призванието, а това си е емоционален рекет. Когато е да се даде нещо - работата ни е професия като всички останали.
Работа - професия - чиновническо отношение. Тръгваме си от работа и..."заключваме бюрата". На другия ден отиваме на работа - "отключваме" ги.
Търпение!?! Емоция!?! Ако ги нямахме, нямаше да се борим с "вятърни мелници" и да се отнасяме към всяко недомислие, касаещо професията ни като с "палаво дете" - с усмивка, с търпение, с много търпение и да чакаме палавото дете да се вразуми.
Дали сме разбрали правилно написаното по-горе??? Ами ако не сме!?! Аз лично го възприех като поредното "дърпане на ушите". Случвало се е и преди, тук, в блога, по друг повод...
Какво означава "да не ни забравят"? Аз лично често съм се чувствала забравена по различни поводи. Последния път беше, когато за националната среща в Ловеч разбрах тук, в блога, а в градината където работя дори не бяха чували за нея. Който трябваше да знае и да ни уведоми - не знаеше, защото той самият не беше уведомен. Е, и какво от това??? Животът не спира от едно незнание...
Изключването на "емоцията"в работата ни означава "роботизиране" на професията ни, на работата ни с децата.
Да, децата от малки трябва да разберат че няма вълшебства, да спрат да вярват и да мечтаят - няма вълшебство и приказни феи, няма вълшебни пръчки, дори златна рибка, която изпълнява желания, поне три.
Да, наистина разбирам, макар не винаги да съм разбрана - трудно е, отговорно е да движиш сектор Образование в правилната посока, но вратата трябва да е отворена и от двете страни - не от едната страна дръжка, а от другата страна топка. Ние сме от страната на топката.
И все си мисля, че няма оправдание, когато проблемите се отнасят до децата ни. Трябва да се направи всичко възможно да им се даде и качествено образование, и конкурентно способно. В противен случай вината ще е наша...
И днес следобяд отново ще си направим "Детски парламент", защото децата ни имат необходимост от малки да се научат да бъдат уверени, със самочувствие, с идеи, свободно да говорят, да се изразяват и да не се страхуват от заемането на позиция и изказване на мнение. И може би след години, научили се да водят диалог да не го забравят. Отивам да се подготвям. И ще вложа отново много емоция в днешното ни "заседание", за да дам възможност на децата да изявят себе си максимално....
И като родител и като учител искрено се възмужавам от поредното безхаберие на нашите началници "горе".Ясно като бял ден е, че никой от тях не е влизал в класна стая или в детска градина десетилетия.Иначе щеше да им е известна огромната роля на детския учител, подготвил детето за първите му стъпки в училище.Щяха да са наясно с къртовският труд, който те неуморно полагат ден след ден. Благодарение на него детето ми чете, пише и смята с удоволствие.
Шапки долу,господа министри, защото българският учител отглежда и вашето бъдеще!!
Само че в конкретния случай не се ядосвайте, защото, както, предполагам, вече сте разбрали, тая работа ще се окаже поредната манипулация - предизборна, чиито жертви сме ние. Дано не съм права, ама нататък вървят нещата.
Май целят да ни поставят едни срещу други, учител срещу директор и т.н., и накрая да си измият ръцете с нас за несвършената работа.
Желая успех на всички учители ПОД ЕДИН ЗНАМЕНАТЕЛ!Picture1.gif
Успех :)
Всеки ден правя опити за регистрация, ама не става и не става.
А къде точно пише от коя дата могат да се регистрират детските учителки?! Нещо не виждам аз!?
Тази вечер ме допусна да си впиша имената и местонахождение на уч. заведение, но уви. НЕМОГА ДА ВПИША ДЕТСКАТА ГРАДИНА ЗАЩОТО СА ДАДЕНИ САМО УЧИЛИЩА. При случаен избор на училище ми отговаря: Данните на потребителя не отговарят н а тези в база данни за това ЕГН.
ina, при попълване на анкетата посочваш град и оттам сайтът ти дава списък с доставчици (например за Русе първо бяха 10, сега са 14). Срещу всеки доставчик има допълнителна информация по отношение на учителския интернет. Трябва доста да се внимава и прецизно да се избере доставчик. След това директорът одобрява заявките и... сме стигнали до тук.
Добро утро, колеги!
Хи-хи, учител съм :) Току-що се регистрирах в http://internet.mon.bg/teachers/ и подадох заявка за програмата за безплатен интернет.
Успех на всички!
ЧЕСТИТО, КОЛЕГИ!
Да де, но НОП пак не ме признава за учител, а аз отдавна искам там да се регистрирам - от времето на безплатната VISTA! Тази регистрация в МОН за мен е нещо временно, само за мероприятието "субсидиран интернет за учители". А после?
Привет, колеги!
Поздравления за всички, които се включиха в отстояването на истината, че и ние педагозите в детската градина също сме учители. Блогодаря Ви!
Аз вече направих успешно своята заявка без особени затруднения. Успех на всички!
ВЕСЕЛО ЛЯТО!
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ! Чудесни, ентусиазирани, смели и отговорни хора - да ни е честито признаването за учители през сайта на МОН.
Аз все още не съм се регистрирала, но ще го направя непременно, защото не е тайна, че много от българските учители имат достатъчно финансови грижи и често интернет е последната дупка за запълване. Така че, въпреки всичко, благодаря и на МОН за тази възможност - дай боже повече такива спечелени проекти и все повече хубави промени в българското образование.
Айде, и като си получите интернета, да не забравяте да пишете и да качвате материали тук. Обичам ви.
Стефанов, дори и така да е, за нас важното е, че се преборихме МОН да ни включи в признатите за учители и да вкара данните ни като български учители, които могат да се регистрират както своите колеги от училищата. Така че, честито на всички и независимо дали сме включени в програмата благодарение на слаб интерес от страна на учителите от другите степени, аз си мисля, че просто трябва чистосърдечно да се зарадваме и поне тези, които ползват интернет активно, да се регистрираме. Срокът е до края на месеца, ето линк за бърза регистрация - http://internet.mon.bg/teachers/index.php
В крайна сметка важно беше не толкова получаването на безплатен домашен интернет, а идеята, че националният образователен портал затова е национален, защото е предназначен за всички български учители и ние, детските учители, сме част от тях.
pepa 1968, значи ли това, че само детските учители, които работят с предучилищни групи/класове в училище ще бъдат одобрени?
Предположението ми идва от факта, че при регистрирането ни нямаше посочени групи, а класове. Дано да греша!
Ако някой има повече информация, нека да пише! Моля!
Ами и аз се надявам. Някой от вас пробвал ли е да се регистрира през националния образователен портал или само сте правили регистрация през бързата връзка? Мен пак не ме разпознава НОП...
Предполагам, всички сте се ориентирали, че детските учители кандидатстваме за втората вълна, което означава, че реално безплатен интернет ще можем да ползваме от началото на новата учебна година и то за 9, а не за 12 месеца. Засега трябва да се регистрираме и мисля /вижте пак на страницата на МОН/, че нашата регистрация продължава до края на м. юли. Разбира се това съвсем не означава, че трябва да чакаме последния момент - важно е, все пак и директорът да е още на работа, за да може да верифицира данните.
Все пак, питам се аз, дали данните на детските учители и други преподаватели са въведени в базата данни на националния образователен портал или бързата регистрация е създадена специално за проекта и няма нищо общо с портала..
Регистрирах се вече и аз.
Замислих се какво да отметна в задължителната анкета като административна характеристика и нищо не отметнах. Вижте какво прочетох:
"Въпрос: Какво да отбележа в задължителната анкета като административна характеристика, след като няма опция учител в детска градина?
Отговор: 90% от учителите в България няма какво да отбележат в тази секция и просто нищо не отбелязват :-)
Според Вас един учител по математика или музика какво прави?"
http://internet.mon.bg/teachers/?a=faq.php
Нямате права да коментирате тази публикация.
всички ключови думи