Това е самостоятелната работа, която дадох на моите ученици преди няколко дни. Комбинирах задачи с различен тип отговор, за да свикват да отговарят пряко или с избираем отговор. Разбира, смятам, че в математиката задачите с избираем отговор имат по-малко приложение, отколкото въпросите със свободен отговор. Можем и да спорим доколко при външното оценяване в четвърти клас от заграждане на верен отговор може да се прецени дали детето е усвоило алгоритми, понятия, умения или пък е налучкало верния отговор. Но и по друг въпрос може да се спори - доколко една задача за пресмятане и една текстова задача може да носят един и същи брой точки. Затова скалата за оценяване при тази СР не е такава. Дали съм права, не знам. При несъществуващи единни стандарти за оценяване всеки има право да приложи своите педагогически стандарти. На последните 4 задачи може да се отнемат процент от зададените предварително точки, според това до каква степен детето е решило задачите. Знам, че да се оценяват задачи не с цели чесла е трудно, но считам, че така е по-справедливо за децата. Освен това след всяка подобна СР правя таблица и пиша кое дете с каква задача не се е справило. Така добивам представа не само за индивидуалните пропуски, но и за това върху какво трябва да съсредоточа своята работа.
mat_2_klas_fevruari_2012.doc
Запазвам си го за по-нататък, тай като сме още в началото на таблицата.Благодаря!
Това ме навежда на мисълта, че сега работим само по три учебника и има големи различия във вземането на уч.материал, а представяте ли си, всеки да си избира учебник! Горките деца, на които им се налага да се преместят от едно училище в друго!
Станете част от общност "Начално образование" за да коментирате и да създавате свои публикации. Ще се радваме да се присъедините към нас! Регистрирайте се сега!
всички ключови думи