Успех и от мен, колеги! Вярвам, че децата ще се справят! Спорна работа и на колегите-проверяващи!
Диктовката беше лесна. Само това знам, защото съм учител на четвърти клас. Проверяващите споделиха обаче, че има доста грешки на теста и най-вече на въпроса за примката. Сега ще разгледам теста на спокойствие и ще видя, но ще ми е интересно и други да споделят вижданията си.
На четвъртокласниците - учители и ученици - успех и нна утрешното препитване по математика.
За подвеждащия въпрос от теста. С колеги направихме справка със Синонимния речник.Затова не мога да приема отговора на МОН.,защото и клопка,и примамка са синоними на думата примка.Какво ще кажат експертите допуснали тази некоректност в отговорите? Как ще ни убедят в правотата си? А дали ние ,както винаги , пак не сме ги разбрали и недооценили трудните ,нечовшки условия, при които ТЕ работят?
Съгласна съм по отношение на зад.3. Замислих се и над зад.4:
4. Кой от изразите е най-близък до
поуката от баснята?
а) Обичай себе си, за да те обичат другите.
б) Приятел в нужда се познава.
в) Доброто се забравя, а злото – никога.
Ето пълния текст: Гълъбица и мравка.doc
В баснята не е казано, че гълъбицата и мравката са приятели. Има една пословица, която ми се струва, че е по-близка до поуката и идеята на текста: "Струвай /=прави/ добро, за да намериш добро."
Днес проверявах работите на децата. От обичайните заподозрени съм до края на матурите. Направи ми впечатление, че най-досетливите деца са поставили нов абзац, какъвто е логично да има ето тук:
По-късно един ловец на птици.....
Не го поправих. Имат право да го отделят като нов момент, макар че не е даден в текста. Вие как мислите, колеги?
Иначе и при нас проблемът с "примката" и " клопката" се прояви в отговорите. Но...успех утре!
Станете част от общност "Начално образование" за да коментирате и да създавате свои публикации. Ще се радваме да се присъедините към нас! Регистрирайте се сега!
всички ключови думи