Върнете се към BgLOG | Профил | Публикации
всички ключови думи
Презентацията съдържа макрос "драг-дроп" ( влачене на обекти в режим на слайд шоу). Тя демонстрира едно от неговите свойства - връщане на обект в изходна позиция, ако отговорът е грешен. Приготвих тази публикация за сайта на класа, за да разнообразя почивните дни и стимулирам читателската активност, но би могла да се ползва и в часовете по литература. В учебника на Булвест има уроци с подобно съдържание.
http://dox.bg/files/dw?a=50e4386a9a
За любознателните:
Ето архива с макроса http://dox.bg/files/dw?a=a168f8f475, но преди това изгледайте видеото, което обяснява негово вграждане и свойствата му. Видеото е на немски език, но последователността на действията е подробно илюстрирана и всичко е ясно, дори ако не знаеш езика. Аз незнам немски, но се ориентирах чудесно.
Драгенддроп макросът явно има огромни възможности, но тук се крие още една тайна - как си му обяснила при кой от обектите да се връща (т. е. това е грешният отговор) и кой от тях да остава (защото е верен). Виждам, че не е нужно да се посочват точните координати. Просто кликът, свързан с оставянето на обекта някъде, без значение къде, е обвързан и с още една информация - връщане в изходна позиция или оставане там, където го поставиш.
Тони, аз съм от любознателните - знаеш. Така че, моля те да разкриеш тайната. Между другото - онзи линк с видеото не ми отваря страница с видео и съответно не мога да видя съветите.
Поли, сега ще дам още веднъж линка с видеото. Дано се отвори правилно.
http://test.lemitec.de/ppt/Powerpoint%20DragAndDrop.htm
Изгледай го внимателно до края и ще видиш много интересни неща...:). Това е сайта, в който го открих.
http://www.lemitec.de/load.php?name=News&file=article&sid=6 - към края на страницата, предпоследната публикация. хубавото на този макрос е, че го вмъкваш в своята публикация и по този начин запазваш авторството си над файла. При използване на шаблон, това не е така.
Ето виж нещо за теб, направено чрез знанието, което споделяш.
Поли, оправих се! Благодаря ти за напътствията.Ще си покажа и мижавия опит.
Опит.ppt
Импортвах ги, но след това търсех да кликна върху mDrag както е показано в урока. Реших да отвора Пауър Пойнт, за да видя какаво ще се получи и установих, че май съм успяла.
Приемам това предизвикателство като виртуален подарък за рождения ми ден, Тони и тези дни ще се потрудя:)))))))
Занимавката с приказките е изключително интересна и полезна. Справила си се перфектно, както винаги!
Радвам се, че тази публикция, може да бъде и подарък. Дани, знам, че ти ще намериш още приложения...:)))!!! Ще очаквам с нетърпение публикациите ти!!!
Весел празник, приятелко!!!
Ти си направила нещо изключително и много трудоемко.
Руми, мисля, че на даден обект можем да възлагаме само едно от действията - да остава, където сме го сложили, или да се връща в изходна позиция. В твоя пример даден отговор е едновременно верен за една от задачите и грешен за две от тях. Според мен, няма как да изпълнява и двете функции, щом не зависи от нещо трето - примерно от дадено местоположение, както е при флаша.
умножение-2.ppt
Поли, имаш някаква грешка, мила, или говорим за две еднакви неща, без да се разбираме...:))).
Обяснявам:
1.Старт. това е първото щракване върху обекта, в режим на слайдшоу, с комбинацията шифт+контрол+алт+клик. Излиза диалогов прозорец, който ни информира, че обекта има фиксиран старт т.е., ако не го поставим на вярното място той ще се върне в тази позиция.
Затваряме прозореца с ОК.
2. Преместваме обекта до желаното място. Поставяме го с клик. След това със същата кобминация от клавиши и клик, фиксираме финалната му позиция.
Сега вече този обект ще застава само на място, на което му е посочено, в противен случай ще се връща на стартова позиция.
Ако не сме оказали двете състояния на обекта, той няма как да се връща на стартова позиция.
Упражнение и пример : Видове съществителни имена1.ppt
Презентация1зайче.ppt
Грешката е моя и подвеждането е мое.
Първо, аз не знам как съм постигнала тоя номер в първия си опит, който споделих: "ето виж нещо за теб,...". При мен има взимане на буквата и слагане на мястото й, но без вариант за връщане в изходна позиция след кликване, ако е грешно мястото. Нещо не съм била доизкусурила в случая.
Второ, когато отворих презентацията на Руми и я пробвах, всички задачки бягаха и се връщаха в изходни позиции, а то е било, защото не съм уцелила точното място, което е съвсем в началото на правоъгълната кутийка.
Така аз останах с друго (грешно!) впечатление за възможностите на макроса, че един обект може само едно от действията да извършва. Оказва се, че той си е съвсем като при флаша, където се фиксира с координати мястото, само че тук е още по-лесно.
Тони, благодаря за изяснението!
Руми, извинявай за неволното подвеждане!
Поли, ти си задала финал на вярното място и когато сгрешиш буквичката си отива във вярната позиция. Стори ми се много оргинално като идея:)).Изобщо не разбрах, че си се объркала.
Мен сега ме "яде" калкулатора. Видяхте ли, че този макрос има калкулатор, който изчислява изрази. При мен това не действа. Бихте ли пробвали и вие. Ще се радвам, ако някой му хване чалъма и го сподели. Обожавам тези дискусиии!!!!!!!!!:)))))))))))))))))
Вили, това правя, но при мен този калкулатор не иска да изчислява-(. Ето виж, може би бъркам някъде...Бих искала да знам къде.Калкулатор проба.ppt
описвам стъпките си:
1. Създавам форма.
2. Задавам й да изпълнява макроса.
3. В режим на слайдшоу щраквам върху фигурата с комбинацията клик+алт.
4.в диалоговия прозорец въвеждам израза и потвърждавам за затваряне.
5.щраквам върху формата с комбинацията клик+шифт+алт и според урока траябва да се появи резулта.
Но при мен резултат няма-((. Просто не разбирам къде бъркам!! Подскажете ми!!!
Спорна работа!
Регистрирай се сега за да коментираш и за да не изпускаш най-новото в общността. Ще се радваме да видим твои публикации тук!
Още...