Върнете се към Начално образование | Профил | Публикации
всички ключови думи
Всички реформи в нашето образование са свързани единствено със смъкване на учебен материал от по-горен клас. Направо да ни дадат да я предадем Питагоровата теорема в 1 клас и да приключат с обсъжданията. Защо колегите, които са участвали в разискванията на новите програми не са споменали за ужасяващия обем от знания, който трябва да поеме една детска главица. Може ли колеги, които са участвали в обсъжданията да споделят, как всъщност стават те - участват ли учители и чува ли се тяхната дума?
zdravkop wrote : Не съм фен на този министър, но думите му са в унисон с това, което мислят повечето колеги: "Просветният министър Сергей Игнатов днес заяви, че според него някои от предлаганите промени в новите програми по математика наистина ги усложняват." Сега да не вземете да обвините министъра в непроверена и подвеждаща информация? П.С. Линк към статията ще дам, но по- късно, за да видим каква ще е реакцията на някои колеги.
az wrote : Сядам да уча дроби тогава.....:( УЖАС!
DiDimova wrote : Благодаря, Стефанов! И още нещо. На срещата стана ли ясно кои са авторите, правещи промените? Питам, защото на една среща, на която аз присъствах министър Игнатов категорично заяви, че учебниците трябва да се пишат от учители. Да, тук става въпрос за промени в учебните програми, но нали те са взаимосвързани.
Rada wrote : Вярно, по мое време учехме в първи клас събиране и изваждане до 100 и бяхме по 35-40 ученика в клас, но тогава учехме на 6 дневна учебна седмица и имахме всеки ден математика. Как в първи клас сега при 4 часа седмично ще се научат? Само за пример ще дам, че десетичните дроби там се изучават в гимназията... Дайте повече часове за упражнения и затвърдяване на знанията, а не за глупости и "сваляне" на материала. Иначе за мен промяната е една безумица...
Zarina wrote : Всички реформи в нашето образование са свързани единствено със смъкване на учебен материал от по-горен клас. Направо да ни дадат да я предадем Питагоровата теорема в 1 клас и да приключат с обсъжданията. Защо колегите, които са участвали в разискванията на новите програми не са споменали за ужасяващия обем от знания, който трябва да поеме една детска главица. Може ли колеги, които са участвали в обсъжданията да споделят, как всъщност стават те - участват ли учители и чува ли се тяхната дума?
Станете част от общност "Начално образование" за да коментирате и да създавате свои публикации. Ще се радваме да се присъедините към нас! Регистрирайте се сега!