Върнете се към Български език и литература | Профил | Публикации
всички ключови думи
Предлагам ви да видите едно забавно видео.
След като се посмях, то ме накара да се замисля...Учените са открили значителна връзка между нивото на тестостерон у плода в утробата на майката и речника на детето по-късно.
Те стигат до извода, че колкото по-ниско е нивото на тестостерон, толкова по-богат е речникът на детето.Т.е. - жените по рождение имат по-добра лингвистична интелигентност.Разликите между половете се забелязват още на 18-24 - месечна възраст.Има хиляди вицове за това, че мъжете предпочитат да мълчат, а жените - да говорят :).Има и много еволюционни обяснения защо това е така.
Разбира се, има малък процент деца, при които вербалната и математическата интелигентност са еднакво добре развити.
Но ако наистина силата на момичетата е в говоренето, а на момчетата - в математическото/логическото мислене - тогава не трябва ли да променим начина на преподаване на математиката и езиковите предмети?Така, че на момичетата да е по-лесно усвояването на логическите, а на момчетата - на разказвателните предмети?Какво е вашето мнение?
Надявам се да бъда разбрана правилно. Преди някои колеги-съблогери да ме обвинят в сексизъм, нека напомня, че въпреки шеговития тон на поста ми - разликите между половете все пак са доказани научно.Въпросът не е кой е по-умен, а как да помогнем на всяко дете да развие колкото се може повече от потенциала, с който е дошло на този свят.Математиката може да е забавна и за момичета, а момчетата не трябва да се чувстват като на разстрел всеки път, когато се налага да говорят пред публика...
За да коментирате тази публикация трябва да се регистрирате. натисни тук
Още...