Върнете се към BgLOG | Профил | Публикации
всички ключови думи
Ето нещо, интересно за мен - "Компютърните игри - вреда или полза". Той е в четвърти клас, облечен е в официален костюм. Иска да ми разказва за това, което е изследвал, но го предупреждавам, че не съм експерт (експертите са доста търсени, но още не знаем защо). Въпреки това той започва да ми разказва за вредата от игрите, "А кое е полезно?", питам го. "Да не си губиш времето, да програмирам, например", отговаря ми той. В България бях писал статия тъкмо за деца като него - препоръчвам му Scratch на MIT. Дано погледне програмата - ще му отвори път за развитие в програмирането. Проектите на децата са си цели научни изследвания - с цел, хипотеза, описание на работата, констатиращ експеримент или експеримент, преобразуващ обекта на изследване, представяне на резултатите като таблици и диаграми, изводи и заключения. Пуска ми презентация
Тези деца вече са се изморили. За представянето на проектите организаторите дават 60 минути. След това децата се изморяват.
Сега в едно чекмедже пазя най-ценния бадж - та аз бях "эксперт" в "Ярмарка идей".
сайт на събитието: http://idea.mosuzedu.ru/
И на 2100 км са те усетили, че си експерт. Може би и затова децата са те канили на масите си, защото са държали да чуят и твоето мнение.
Хареса ми това, че не искат лепенка на всяка цена, а само след като представят проекта си. Т.е. децата искат да защитят достойно труда си.
А ти? Ти си попаднал на точното място и в точното време. Благодаря ти, че го сподели с нас!
Това, което прочетох и видях истински ме впечатли. Според мен не бива просто да въздишаме и да ахкаме или да се тюхкаме, а да мислим как да осигурим и на нашите деца едно такова поле за изява и развитие. Знам, че има бетонни стени, които трудно се разбиват, но ние имаме и здрави глави:))).
Стефанов, благодаря за този много полезен и богат на информация материал.
БЛАГОДАРЯ ТИ! :)) Видяното ми напълни душата! :)) Радвам се, че правилно си ориентирал своите възпитаници, които са се докоснали до образците в образованието и не само...:)))
Стефанов, благодаря ти, че ни представи това богатство от идеи, обединило усилията на деца, учители и консултанти. Този панаир ще роди новото мислене и бъдещите учени, а за това руските децата се готвят от малки. Очарована съм от видяното и ми се иска и при нас да се даде простор на детската фантазия, но не по начина, който съществува в момента. Подкрепям те, че не бива учениците да заплащат за участието си в конкурси и състезания. Организаторите им трябва да намерят други източници за финансиране на мероприятията си.
Но този панаир на творческите идеи ме изпълни с много пролет в сърцето. Ето още един щрих, че ако канализираме детския потенциал, то той се разгръща и носи взаимно удовлетворение /и да, само емоционално като измерение/.
Веднага се приземявам от полета на мечтите си... дано не затъна още при кацането, защо нищо не се променя при нас и докога ли ще мъждука пламъчето на възрожденския ентусиазъм?! Ха така, изчезна ми бутона "запази"...
/gala_hope/
Та и ние си имаме умни деца. И в България има много способни учители. Аз познавам много такива и съм заобиколена от тях. Ами ето и у нас се правят олимпиади, конференции, интердисциплинарни състезания, международни състезания.........Да изброявам ли още?
И достигам до извода и аз - объркана е посоката, объркан е пътя! Водачите ни не могат да бъдат водачи, но кой ни пита?!
А какво ли ни очаква с новите предстоящи промени???!!!
Регистрирай се сега за да коментираш и за да не изпускаш най-новото в общността. Ще се радваме да видим твои публикации тук!
Още...