Начално образование 14.12.2010 funclassroom 4631 прочитания

"Умножи лесно" - забавна игра с таблицата за умножение!

Понеже дъщеря ми учи във втори клас и скоро ще вземат таблицата за умножение, с удоволствие искам да ви представя забавната игра, която разработихме и изпробвахме вкъщи.
Нейната цел е да даде на децата достатъчно възможност да упражняват наученото, без това да им доскучее или да го възприемат като някаква тегоба.

Играта се състои от 65 карти, които включват всички комбинации от цифри (като сме съкратили тези, които се различават само по подредбата, т.е. 6х5 или 5х6). Картите се разделят на толкова купчинки, колкото са играчите, и се обръщат с гърба нагоре. Всеки тегли най-горната карта от своята купчинка и я показва на другите играчи, като съобщава на глас резултата.
Напр., ако изтеглената карта е 7х8, трябва да каже гласно "56". Останалите също пресмятат своите карти и онзи, чийто резултат е най-голям, печели ръката. При спорове се прави сверка с таблицата за умножение; ако някой сбърка, печели онзи, който е посочил грешката му.

 Победител е детето, което събере всички карти.

Надяваме се да ви харесат, правихме ги с много радост и любов (и с много медено тесто, както ще видите!) :) При групови поръчки има намаление от 30% и безплатен комплект за учителя.

 

 

 


Реклама

Коментари

NedkaKiriakova
NedkaKiriakova преди 15 години и 4 месеца
Страхотно, ще я приложа за моя първокласник.Видях в книжарницата една маймунка.Ръцете показват двате числа, които трябва да се умножат.Краката се събрани в отговора.Мислех това да взема, но тази идея ми хареса.

 Благодаря!


AntoanetaFilyanova
AntoanetaFilyanova преди 10 години и 4 месеца
Здравейте,

Дали имате налична тази игра?

Много бих искала да я закупя за дъщеря ми.

Благодаря.