BgLOG.net
By shellysun , 29 April 2008
През 2001 г. в едно свое интервю Маргарита Шоселова, автор на поредицата "Първите седем", споделя:
" Идеята за създаването на това списание дойде благодарение на възможността, предоставена ми от съдбата, да се запозная и вникна в същността на педагогическата организация в детските градини в Германия. Опитът, който имам като педагог, ми помогна да оценя положителното в немската предучилищна образователна система. Казах си: “Тази форма на поднасяне на научния материал, в съчетание с художествения, на децата, както и съчетанието на методически и практически насоки за учителите и родителите, е много удачна. Защо и ние в България, да нямаме подобно ръководство.”
   Миналата седмица в град Стара Загора беше проведена среща-семинар на педагози с екипа на изданието "Първите седем", на която те са имали възможност да почерпят от опита на старозагорската детска градина "ЯН Бибиян", както и да се запознаят с всички продукти на "Първите седем".
Ще бъде интересно за всички, някой от присъствалите на тази среща да сподели впечатленията си.
  Лично аз съм изключително приятно изненадана от качеството - и съдържателно, и графично, на "Първите седем" и намирам, че това помагало чудесно се вписва в моята лична концепция за първостепенната важност на развитие на комуникативните умения в предучилищна възраст, както и на полагането на основите на гражданско възпитание. Сложих линк към "Първите седем" отляво във Връзки за всички, които искат да ги разгледат.
Legacy hit count
572
Legacy blog alias
19025
Legacy friendly alias
Да-споделим-опит
Приятели

Comments