BgLOG.net
By RoryAce1 , 3 September 2017
    Здравейте!

  Тези плакати ги правих миналата година. Сега ги изрових и ги сложих в моя блог ТУК   За съжаление не знам къде съм ги прибрала и не мога да Ви покажа как изглеждат ламинирани.

  Можете да ги свалите ТУК    Предполагам, че могат да се използват и в предучилищна група. :)
Legacy hit count
1864
Legacy blog alias
79272
Legacy friendly alias
Плакати-с-печатни-и-ръкописни-букви-за-първи-клас
Български език
1-ви клас

Comments

By Teri , 28 October 2007
Хрумна ми една идея, около която се надявам да се обединим всички. Куини илюстрира безумните места, на които се лепят плакати за изборите. Предлагам да създадем "обществена нетърпимост" към тези безобразия и да изискаме след като минат изборите всички кандидат кметове да вземат да си приберат плакатите. Истина е, че голяма част са разлепени на принципа "колкото повече, толкова повече", като са залепени на места, на които ще си останат с години, ако позволим това.
Аз няма да гласувам след 2 години за кандидат, чийто плакати още стоят, вехти, мръсни, пожълтели, набръчкани на всевъзможни места - свидетелство за една безотговорност. Някой ще каже - че те какво са виновни, платили са на изпълнители, те лепят. Ами виновни са, защото за да отпечаташ 100 000 тираж от един плакат, значи си с ясното съзнание, че той ще бъде разлепен по фасади, кофи за боклук, витрини, стълбове за осветление, дървета, огради на строежи, огради на детски градини и училища и изобщо всяко парченце площ, която може да се оползотвори.
Сега всичките тези плакати да вземат да си ги съберат! Имаше едно време по стълбовете за осветлението едни надписи - Лепенето забранено, глоба 200 лв. Кой бе глобен? За всеки плакат, глоба!
Пък ние ще ги глобим на следващите избори.
Това, което предлагам е следното - две седмици след изборите да снимаме всякакви причудливи места, на които има плакати. Да се виждат и кандидатите, на които принадлежат. Да ги съберем в една галерия, може да я наречем "Галерията на позора", и на следващите избори ще глобим безотговорните нарушители.
Legacy hit count
352
Legacy blog alias
15361
Legacy friendly alias
Кампания--Съберете-си-плакатите-

Comments3

Vod.net
Vod.net преди 18 години и 6 месеца
Скоро превеждах интересен материал - ставаше дума за тръжна процедура в малка италианска община. Предметът на търга беше управлението и разработването на общинската служба за афиши в смесено общинско-частно дружество. Та само въпросното дружество има правото да лепи афиши/плакати и да прави реклама в града. При това само на определените за това места. И на всеки на видно място има дата, до която е позволено да остане на своята позиция. След това се сваля.
Всички неправомерно поставени афиши се свалят. Нарушителите си плащат  и използваното рекламно пространство, и глобата.
Та аз съм "ЗА" твоята инициатива.
Janichka
Janichka преди 18 години и 6 месеца
И аз съм "За", само как ще ги глобим?....
Teri
Teri преди 18 години и 6 месеца
Ще ги глобим като не гласуваме за тях след 2 години. А иначе можем да обсъдим и какви законови мерки бихме могли да предприемем. Ако плащат по 5 стотинки на залепен плакат, би трябвало на същите да платят допълнително за разлепени плакати! И разлепването вероятно ще е по-скъпо, защото лепенето е по-лесно от разлепването!
By queen_blunder , 8 October 2007
Няма как след вчерашната издънка на министрите Вълчев и Орешарски да не се появи адекватен отзвук на случая днес, на поредния учителски протестен митинг. Ехото от жалката нелепа ситуация, в която изпаднаха управленците, запрепраща думата „седЕнка”, излязла от устата на Орешарски, в различни посоки, и я превърна в символ на височайшето безхаберие и министерски цинизъм. 

В тази връзка напълно логично и естествено думата „седЕнка” беше една от най-често използваните не само в хорските раздумки, но също така тя залепна и по плакатите на учителите. Ето вижте новите попълнения.



На митинга две симпатични колежки отправиха подходящ музикален поздрав към нашите двама герои от BTV новините, изпълнявайки народната песен „Снощи седенки кладохме”. Вижте го.

Legacy hit count
1682
Legacy blog alias
15021
Legacy friendly alias
Ключова-дума---седЕнка-
Събития
Политика
Новини
Коментари
Училище

Comments12

elinna
elinna преди 18 години и 7 месеца
Наистина е нелепа и жалка ситуацията, но още по-жалкото е, че"НАШИЯТ" министър дори не си направи труда да се извини... Какво още да говорим?
queen_blunder
queen_blunder преди 18 години и 7 месеца
"Нашия" - не, но доколкото разбрах Орешарски е направил някакъв опит...
elinna
elinna преди 18 години и 7 месеца
"Опит" на Орешарски - не много успешен, но все пак е нещо. Докато Вълчев дори това не направи. Докога ще търпим да се подиграва с нас?
queen_blunder
queen_blunder преди 18 години и 7 месеца
Докато престанем да го търпим и направим така, че да се махне. От нас зависи, според мен. Важното е да издържим до край и да сме единни, но не само сега, а оттук-нататък винаги, за всяко нещо, което предстои. Трябва да реагираме критично на всяка тъпа реформа, която ни се налага, или некадърно сътворена програма, която ни се спуска "отгоре", а не да си мълчим.
Terkoto
Terkoto преди 18 години и 7 месеца
Не мога да разбера защо непрекъснато обвиняват учителите за нивото на образованието в момента. Та нали учителят се съобразява с учебните програми, спуснати му отгоре? Какво можем да направим ние като непрекъснато свалят материал от горните класове, учебниците са все по-зле написани и по-трудно разбираеми (аз си учех уроците по човекът и обществото и човекът и природата, когато предавах в 4 клас миналата година, и то така, както не съм учила като ученичка), часове за упражнения почти няма... колко още да вдигаме качеството на българското образование??? и как??? не виждат ли, че това увеличение сме го заслужили през последните години...
IRADaskalova
IRADaskalova преди 18 години и 7 месеца
Мисля, че обществото разбра и подкрепя учителите!
В Нощния хоризонт чух страхотни изказвания по този повод.
Очаквам на митинга да бъдем не само ние!
А министрите наистина заслужават не само оставка, а и
невъзможността никога повече да не се докопат до управленческата власт!
Terkoto
Terkoto преди 18 години и 7 месеца
Тоя арогантен Лъв- Вълчев няма ли най-накрая да си намери майстора. От него никаква полза за учителската кауза. Не може хем вълка сит хем агнето цяло. Правителството трябва да направи своите разчети, да си свие администрацията и да даде на учителите каквото се полага- достойно заплащане,за достоен труд.
Terkoto
Terkoto преди 18 години и 7 месеца
Учители, първо искам да ви поздравя за куража и търпението да продължавате да устоявате позициите си въпреки лишенията, с които плащате и най-вече ВЪПРЕКИ ПАСИВНОСТТА НА ОСТАНАЛАТА ЧАСТ ОТ ОБЩЕСТВОТО. За съжаление смятам, че заслужаваме управниците, които имаме. Защото според мен след излъчения на 07.10.2007 запис на разговора между двамата ни министри стана ясно не само: 1. БЕЗСЪВЕСТНОТО им отношение към стачните действия на учителите, които вече 3-та седмица са без доходи. 2. АРОГАНТНОСТТА им ПО ПРИНЦИП. НО НАЙ-ВЕЧЕ: Ако ние като народ сами уважавахме себе си, ВСИЧКИ трябваше след излъчването на този запис да са вече на улицата и да НАСТОЯВАТ поне тези двама министри да напуснат. ПОНЕ ТЕ! Да не говоря, че ако тези двамата имаха малко от малко доблест щяха досега да са си подали оставките след подобен ГАФ, в който става повече от ясно, че след 3 седмици те не са направили и най-елементарното, за да си ПОМИСЛЯТ дори за насрочване на срещи за преговори, а какво да говорим за "воденето" на такива. Аз лично бях шокирана не само от съдържанието на разговора, но и речника на тези двама МИНИСТРИ. БЕЗОБРАЗИЕ! това е единствената дума, която и леко дори не може да предаде възмущението ми по отношение на поведението И на двете страни: властДАДЕНИ и властДАВАЩИ. И особено на вторите!!!
Antonia_55
Antonia_55 преди 18 години и 7 месеца
ОС-ТАВ-КА!  ОС-ТАВ-КА!  ОС-ТАВ-КА!  ОС-ТАВ-КА!  ОС-ТАВ-КА!
Terkoto
Terkoto преди 18 години и 6 месеца
СЛУЧКА Обичам природата. В почивните дни се разхождам на въздух. Завивам по странична пътечка навътре в гората. Гледам дървета вече с голи клони, през които зеят чукарите, въздухът влажен, мъгливо… Абе отиват си- викам си- летните месеци де! Изведнъж зад един храст нещо се раздвижва. Приближавам се и ха! Господин Клекнишев! Божкеее – викам си – на мен, човека от народа да ми се случи такава горска среща. Поздравявам, както е прието между туристи:  Здравейте, господин Клекнишев!  Ъъъ…!Ааа… Здравейте, здравейте!  Господин Клекнишев, защо така зад драките?- питам загрижено аз.  Няма да работя под натиск, затова !  Но колко ще издържите така? Ще паднете господин Клекнишев! Нямате ли другари тук?  Ааа… имам, имам! Ей там в лозето е Лисичев, а Жълъдарски събира жълъди под оня дъб. Тръгвам към лозето за помощ.  Господин Лисичев, господин Лисичев!- викам отдалече с притеснение- да не би и него да сваря в неудобна поза. Виждам го най-сетне заровен в лозовите листа- Ахааа! На гроздобер е значи!- мисля аз.  Здравейте, господин Лисичев!  Здравейте!  Господин Клекнишев клечи зад драките, ще падне. Ще помогнете ли?  Пак Ви казвам, здравейте!  Ама вашият другар…  Вижте! Никога не отказвам гроздобер, обичам да бера!  Дааа, хубаво е да се помага на селското стопанство, но господин Клекни…  Пак ви казвам – никога не отказвам… .да бера!  Ама вие слагате във вашата кошница!?, господин Лисичев!  Вижте! Никога не отказвам!  Дааа, разбирам! А къде е господин Жълъдарски?  Ей там под дъба беше! Бързам натам, че Клекнишев го натискат и ще падне. Отдалече виждам нещо рие в окапалите листа- Жълъдарски трупа камарки от жълъди.  Добър ден, господин Жълъдарски!  Ъъъ…Чакайте, че търся още един жЕлъд тукааа….Валутният борд казааа…  Господин Жълъдарски, нооо.. камарките са различни!  Дааа! Тази тук в края- най-малката- е за образованието, средната е за лекарите, тази тук голямата е за военните!- казва гордо той и продължава да търси жълъда.  Ами тази зад Вас? Толкова е голяма!?  Дааа!... Това е излишъкът!!- Красиво е нали?- прави пауза замечтано и продължава да търси оня жълъд- Аааа, ето го бе!!! Къде се е пъхнал, как не го видях! Да видиме къде да го сложа!?  Дайте го на учителите- много са я закъсали!? – казвам съжалително аз.  Хм! Един жЕлъд за кого по – напред!?  Ами на лекарите тогава! И те са в нужда. Здравната каса…  Аааа не! Толкова пътеки има! По която и да го търкулна, все ще се загуби!!!  Амчи тооо друго не остана освен военните! Ние сега като сме в НАТО….  Те пък толкоз много имат, че няма и да го усетят този жЕлъд!? Я да го сложа в излишъка – и го поставя изкусно на върха на камарката.  Вижте господин Жълъдарски, аз за друго бях дошъл! Господин Клекнишев го натискат и…  Къде е ? Май се загубихме в гората!?  Ей там, клечи зад една драка . Ще падне! Елате да помогнем!!  Ще падне ли?!- опулва се Жълъдарски и косата му щръква още повече.  От драките се чува стон.  Ще падне ли казахте?!  Да! Да побързаме!!- отговарям и понечвам да тръгна към Клекнишев. С периферното си зрение виждам как Жълъдарски ловко взема жълъда и го слага в джоба си!! СОУ ”Г.Измирлиев” гр. Г. Оряховица
queen_blunder
queen_blunder преди 18 години и 6 месеца
Хей, СОУ ”Г. Измирлиев”, страшни сте!!! "Седянка на Олимп" беше също ваше прекрасно творение :)

Чакаме ви да си направите регистрация при нас :)))
By queen_blunder , 7 October 2007
Част от българското общество не разбира защо ние, учителите, стачкуваме. До голяма степен причините за това са свързани с недостатъчната информация за нашите искания, засягащи натрупаните нерешени проблеми в образователната сфера. Проблеми, трудности, грешки, които доведоха до настъпилата криза през последните седмици.

Най-ясно, кратко и точно учителските послания са формулирани в плакатите, които издигаме по време на митинги и шествия. Затова идеята на моя постинг е да публикувам най-сполучливите от тях, та дано повече хора да ни разберат и оценят.

За удобство и прегледност ги разпределих в категории.

Категория „Искания и призиви”



Категория „Неудобни въпроси”


 

Категория „Горчиви истини”


 

Категория „Цитати и сентенции”



Категория „Оценки и преценки”


 

Категория „Хумор и сатира”

 

Legacy hit count
3429
Legacy blog alias
14992
Legacy friendly alias
Хит-парад-на-учителските-плакати-от-стачката
Събития
Политика
Новини
Училище

Comments14

ananan
ananan преди 18 години и 7 месеца

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, Куинии, този път обра всички точки!
Невероятни албумчета!Браво!

Истински произведения на изсуството!
А колко играчка е - само който не ги е правил не знае!
Благодаря ти за тях!
:-)

 

sibila
sibila преди 18 години и 7 месеца
Аз се чудя кога и как намира време нашата Куини  да прави такива чудеса? Понякога се питам -тя  въобще спи ли?
queen_blunder
queen_blunder преди 18 години и 7 месеца
Полезно е да си ги имаме, да си ги припомняме, като част от един, едва ли не исторически момент за българското образование, а още по-полезно е хората извън нашия бранш да се запознаят с тях :)
queen_blunder
queen_blunder преди 18 години и 7 месеца
Е, понякога си лягам твърде късно, точно заради подобни занимавки, но специално за слайдшоуто - не ми отне много време, защото картинките се ъплоудват едновременно на сайта и всичко става много бързо.
galina_fr
galina_fr преди 18 години и 7 месеца
:) Благодаря! Ще си ги запазя!
Dori_na
Dori_na преди 18 години и 7 месеца
Гордея се, че съм Български Учител! Благодаря ви, колеги, за единството и упоритостта в устояване на нашите справедливи искания! Вярвам, че ще устоим, независимо от неразбирането на голяма част от обществеността.

Поли, може ли да ти изпратя някои снимки от митингите в Ямбол, ако решиш да ги добавиш към слайд шоуто? При мен не излиза опция за качване на снимки. Предварително благодаря!
queen_blunder
queen_blunder преди 18 години и 7 месеца
Дори, можеш, разбира се. Ако искаш обаче първо опитай ти сама да се справиш, примерно в отделен пост да ни покажеш плакатите на ямболските учители, защото ако ги вкарам и тях тук, ще станат прекалено много. А ако не стане работата - насреща съм.

Снимките се качват лесно на този адрес: http://www.slide.com/. Преди време в постинг се опитах да обясня как се прави слайдшоу.
Ето линк:
http://bglog.net/Obrazovanie/13121

След като си готова със слайдшоуто, имаш само да сложиш в нашия сайт кода през бутончето с нарисуван лист от текстовия редактор.
queen_blunder
queen_blunder преди 18 години и 7 месеца
Браво, Дори! Чудесно си се справила :)
Terkoto
Terkoto преди 18 години и 7 месеца
Браво, поздравявам ви с този блог! Желая от сърце успех на всичките ви справедливи искания! Дори искате според мен много малко. По-справедливо щеше да е да поискате 300%. Дерзайте! Цяла България сега вази гледа... Не съм учител, но утре ще бъда на митинга с вас.
Terkoto
Terkoto преди 18 години и 6 месеца
Моля ви, помогнете ми! Бях си намерила онзи плакат, направен по рекламата- (Учители): "Моята брутна заплата е..." (Министър)"Па,па,па..", изпринтих го и го подарих, а сега не мога да си го разпечатам за мене- т.е не мога да го намеря. Някой има ли идея къде е?
queen_blunder
queen_blunder преди 18 години и 6 месеца
Плакатът можеш да го откриеш тук.
vesselastoimenova
vesselastoimenova преди 18 години и 6 месеца

    


    Драги колеги този текст се пее на мелодията на Интернационала!
Ако искате ще го пеем заедно в четвъртък 18.10.2007 - 
а победния митинг !




   На крак учители презрени!
    На крак, о роби на труда!
    Подтиснати и унизени
    да се сплотим срещу Вълка!


   Да тръгнем вскичките единни-
   на митинг ни зове дългът
   и да докажем, че безвинни
   с наука ще спасим света!

   За чест, достойнство и заплати
   вървим сплотени ний сега,
   и водени от синдикати
   стачкуваме за тез блага!

Terkoto
Terkoto преди 18 години и 6 месеца
Благодаря за невероятното удоволствие отново да се потопя в атмосферата на митинга! А това как ви звучи:"Учителите са миньорите на интелигенцията" "