BgLOG.net
Грижи за тялото
By mishe , 18 May 2007
От почти седмица имам страхотна мускулна треска. Такава, каквато никога досега не ме е сполетявала. И не минава ... Но и аз не я оставям да мине, де ...
В събота, повече от 3 седмици след като си купих DVD-то с гимнастика на Синди Крауфорд "Оформи тялото си", най-накрая се наканих да изгимнастирам нещо от него.
http://www.24chasa.bg/cindy/Images/boxSet.gif
Важно е да уточня, че след ползотворните тренировки с пилатес, тае бо и едно друго DVD на Синди, до миналата събота не бях се занимавала сериозно със спорт повече от месец. Уверена, че за един месец не може чак толкова да съм загубила форма (все пак ходя поне по 3-4 км на ден), реших да подновя спортните си навици с тежката артилерия още от самото начало. Хрумна ми да "подгрея" един-два дни с пилатес за начинаещи, с клякания или поне с кратката 10-минутна серия от същото това DVD на Синди. Но къде ти! Какво сега ще се глезя с леки разгрявки - я дай да изпробвам как точно кака ви Синди си е изработила това страхотно телце.
http://www.24chasa.bg/cindy/Images/DVD1_01.jpghttp://www.24chasa.bg/cindy/Images/DVD1_02.jpghttp://www.24chasa.bg/cindy/Images/DVD1_04.jpg
И стана тя каквато стана. До неделя вечерта вече ме болеше всичко. Бедрени мускули, прасци, бицепси, трицепси, гръдни и коремни мускули. ВСИЧКО. Но аз не мирясах и целия неделен ден посветих на пролетно чистене у нас. Това обаче все още не ми беше достатъчно. Като предполагах, че мускулната треска, като всеки път, минава за 3-4 дни, каквото и да правиш, в сряда реших да изпробвам втората серия упражения от съшото това DVD. Тя се оказа горе-долу със същата степен на натоварване. На следващия ден мускулната треска си беше все там. Реших, че какво пък - ще постои, ще постои и ще си отиде. Затова вчера отново правих гимнастика, пак по Синди.
Е, днес не просто имам мускулна треска - наистина имам МУСКУЛНА ТРЕСКА. Особено на бедрените мускули. Дори се мазах с Бен Гей. Сядането на столове и други подобни пособия за седене и слизането по стълби е най-тежко. Вярно, че усещам и походката си някак странно роботизирана, но дано се заблуждавам и това да е само мое вътрешно усещане.
Така става, когато повече от месец не си спортувал и изведнъж "нагазишв дълбоките води", повтарям си честичко тия дни. Усопкоявам се с това, че щом ме боли на най-важните места, значи гимнастиката действа точно там, където трябва. И нямам намерение да спра с тренировките, защото от тях се чувствам много добре ... като изключим мускулната треска, разбира се. Но би трябвало да мине скоро.
Нали? ...
Legacy hit count
9279
Legacy blog alias
12809
Legacy friendly alias
Мускулна-треска
Размисли
Спорт и фитнес

Comments6

Arlina
Arlina преди 18 години и 11 месеца
Mishe, пробвай с повече разтягащи упражнения, те обикновено помагат, а и са също толкова важни. не спирай да се движиш, на мен обикновено мускулната треска ми минава с каланетика.take it easy:)
stylisima
stylisima преди 18 години и 11 месеца
Мише кажи мина ли мускулната треска? Има ли напредък с упражненията? Доста интересно ми се стори всичко което си написала.
mishe
mishe преди 18 години и 11 месеца
Мускулната треска мина, @styllisima - с упорито занимание със същите упражнения, още повече разтягане и много дълги туристически разходки през почивните дни:) Сега редувам двата комплекса гимнастика от това DVD горе-долу през ден (3 до 4 пъти седмично) и май има ефект, ако не в огледалото, то за тонуса със сигурност. Мисля, че тези упражения са много добре подбрани. Особено ми харесва, че има доста голямо натоварване върху горната част на тялото - ръце, гръб и гръдни мускули. Заниманията в зала, които съм посещавала (каланетика, аеробика, тае бо) не обръщат такова внимание върху ръцете и гърдите. Също така ми е направило впечатление, че повечето жени работят предимно или само за краката, дупето и корема (защото там са проблемните зони), което е погрешно. Ако се натоварва само долната част на тялото, има опасност тя да заякне, а горната половина да си остане хилава, което още повече подчертава крушовидния силует, от който така се опитваме да се отървем (поне аз).
С няколко думи - горещо препоръчвам гимнастиката на Синди :)
Сигурно след 1-2 седмици обаче, това DVD ще ми поомръзне и тогава може да извадя старите DVD-та. А и вече дойде сезонът на плуването, което за мен лично си остава най-добрият спорт :)
Shogun
Shogun преди 18 години и 11 месеца
Имах ги тия упражнения на Синди на презапис, обаче ми изчезнаха.Наистина са много яки. Трябва да го потърся тоя диск, от къде си гокупи и за колко пари?
mishe
mishe преди 18 години и 11 месеца
Един женски вестник (да не правя реклама, но то се вижда на снимката) пусна серия с трите DVD-та на Синди в три поредни седмици в края на април и началото на май, на цена от 3,30 лв. за диск. Аз обаче не бях в България в началото на май и успях да си купя само първия диск. После количествата се бяха изчерпали и не можах да взема останалите два. По принцип второто DVD е със 100-минутен комплекс упражнения за напреднали, а третият е с 3 по-кратки комплекса за възстановяване след раждане (без да съм майка, съм го пробвала и е много добър), който може да се свали и от торентите.
IvanAngel
IvanAngel преди 18 години и 11 месеца
Браво!!!
By stylisima , 13 March 2007

Вече веднъж споменах че съм вмъкнала в моето сутрешно "събуждане" и тонизиране малко упражнения от каланетиката, сега ми дойде идеята да ги споделя с вас.
След раждането имах проблем с корема си и се чудех какво да го правя. Опитах какво ли не, само потене и ....никакъв резултат. Преди това си бях купила книгата "Каланетика" но хващаше прах забравена някъде из книгите. 
Ето че дойде ред да я извадя и да започна с нея. Извадих си упржненията които ми бяха нужни и си ги вмъкнах в моята "програма". 
Сега ми се ще да споделя с вас упражненията ми за корем.

Най-добре е да се започнат да се изпълняват упражненията всеки ден.Това ще донесе максимален резултат за кратко време.

http://i.rozali.com/photos/f_47_1.jpg


Легнете на пода, сбийте краката в коленете.
Поставете ръцете успоредно на тялото и повдигнете главата и раменете.
Ръцете също вдигнете на около 20 см от земята. В това положение придвижвайте горната част на тялото само с 1 см напред и назад.
Правете това упражнение 50 пъти.
----------------------------------------------------------------------------

http://i.rozali.com/photos/f_47_2.jpg


Останете в легнало положение.
Повдигнете десния крак нагоре, като го опъвате.
Ръцете поставете успоредно на тялото и повдигнете главата и раменете.
Леко повдигнете и левия крак и от това положение, както при първото упражнение, повдигайте горната част на тялото си 50 пъти.
След това сменете с другия крак.
----------------------------------------------------------------------------


http://i.rozali.com/photos/f_47_3.jpg



Вдигнете нагоре и двата крака, като ги прилепите един към друг. Както в горното упражнение, повдигнете главата и раменете и поставете ръцете в същото положение.
Сега, отново 50 пъти, повдигайте горната част на тялото си.
Колкото повече спускате краката надолу, толкова по-трудно ще става повдигането на раменете.
----------------------------------------------------------------------------
http://i.rozali.com/photos/f_47_4.jpg

В това упражнение краката са вдигнати още по-високо, а ръцете са насочени към пръстите на краката.
Целта отново е да движите в това положение раменете и главата напред и назад. Ако се затруднявате да държите краката така изправени, първоначално може да ги подпрете на стената.
Повторете поне 25 пъти.

----------------------------------------------------------------------------

http://i.rozali.com/photos/f_47_5.jpg

Седнете на пода с крака, свити в коленете. Поставете главата между тях, а ръцете скръстете над нея.
В много бавен ритъм се опипай да връщате назад гърба прешлен по прешлен, докато стигнете до легнало положение.
Отново много бавно се върнете в изходната позиция.
Това упражнение се прави само 2 пъти.

Legacy hit count
10997
Legacy blog alias
11779
Legacy friendly alias
Каланетика-FBFEF85FAA0F473CAA53B9F6C4660030
Здраве и дълголетие
Спорт и фитнес

Comments5

mishe
mishe преди 19 години и 1 месец
Тези упражнения наистина имат бърз ефект!!! И като цяло каланетиката, при редовни занимания, може да прави "чудеса" с формите на тялото!
А що се отнася до коремната област, упражненията са полезни не само за сваляне на тлъстинки и стягане, но и за храносмилането, ако се правят малко преди хранене.
stojcheto
stojcheto преди 19 години и 1 месец
Ще взема да се пробвам, защото точно коремът ми е моят най-голям проблем. От край време си имам коремче, а след като родих се заформи трайно и само да си похапно малко повече край със закопчаването. Само дето то се иска упоритост и редовно изпълнение, а дали ще успея незнам. Какво става с тае-бо? Чакаме с нетърпение!
queen_blunder
queen_blunder преди 19 години и 1 месец
Аз предпочитам аеробиката, защото ми е по-лесна - каланетиката страшно натоварва :)
Terkoto
Terkoto преди 18 години и 10 месеца
Здравейте!Вчера попаднах на тази страница и доста ми допадна.Браво на предложението за упражненията за коремната област,мисля че доста жени след раждане имаъ този проблем.Почнах да ги правя и се надявам на добър и бърз резултат.При мен проблема е ,че не съм постоянна,затова се надявам да видя резултата по-рано.Впротивен случай сигурно ще се откажа да ги правя.Благодаря за вниманието.
pepipepi
pepipepi преди 18 години и 2 месеца
Здравейте! Днес попаднах на тази страница и ми хареса,но искам да попитам знае ли някой от къде мога да си намеря каланетика на DVD или ако мога да го сваля от видео сайт?Благодаря предварително!
By mishe , 12 March 2007
Продължавам поредицата лични разкази за впечатленията ми от различни системи от упражнения, чието благотворно влияние върху себе си съм усетила и които искам да споделя с вас: пилатес.

Преди около 4 месеца започнах с това:
http://www.thyroid-info.com/images/pilates.jpg
    Пилатес, за разлика от тае бо, не е много интензивна (кардио) гимнастика, не те изцежда или изпотява, но пък има добро действие за оформяне на мускулите, за гъвкавост и общ тонус. Казват, че редовните занимания с Пилатес водят до издължаване на мускулите, оформяне на стройно тяло и цялостно укрепване на организма.
    На вид упражненията по пилатес няпомнят йога, но не съвсем ...
  Дискът, с който започнах заниманията си по пилатес (показан на снимката горе) сам говори за себе си - Pilates for Dummies (Пилатес за начинаещи). В началото на комплекса, една много симпатична мацка, с перфектна дикция на американски английски, бавно и ясно обяснява що е то пилатес, какво е важно да правим и какво не бива да правим. Точно този комплекс е кратък - около 30 минути, лек за изпълнение и наистина е добър старт за начинаещи.
    Аз лично избирам да правя пилатес по този диск, когато искам да се раздвижа, но нямам много време и не се чувствам съвсем във форма за нещо по-изтощително. В периодите, когато спортувам по-активно, редувам пилатес с други, по-кардио видове гимнастика. В последния месец малко позанемарих спортуването в домашни условия (по редица причини), но сега пак се връщам към събраните дискове.

    В България занимания по пилатес вече има във всеки по-голям спортен комплекс, наред с аеробиката и каланетиката, така че който няма възможност да се упражнява у дома, може да си избере някой удобен клуб.

П.С. По-късно днес ще проверя и ще дам и линка към DVD-то.
Legacy hit count
21732
Legacy blog alias
11760
Legacy friendly alias
Пилатес---любов-от-пръв-поглед
Здраве и дълголетие
Спорт и фитнес

Comments6

queen_blunder
queen_blunder преди 19 години и 1 месец
Чудесно :) Чакаме диска с упражненията :)
stylisima
stylisima преди 19 години и 1 месец

И то с нетърпение!!!

Ти си чудесна, тези неща които пишеш ме пощуриха. Не съм от най-спортивните но имам нужда от нещо такова така че не се бави;)


п.п Ще показвам после резултати....хи хи хи!

mishe
mishe преди 19 години и 1 месец
Много се извинявам, че не предоставих линковете с дисковете ... Вчера с мой Светльо търсихме в торентите, откъдето през ноември свалихме двата диска - с тае бо и пилатес, но ... не ги намерих. Просто вече ги няма :( Съжалявам, че ви подведох и се надявам да успеете да намерите нещо подходящо в мрежата - сигурна съм, че има :)
Tanichka
Tanichka преди 19 години и 1 месец
Styllisima: В Щатите DVD-та с Пилатес има във всички спортни магазини Dick's или магазини за продажба на DVD-та (като Media Play). Преди половин година ги имаше и на спортния щанд в Walmart. Това е чудесна система за стягане и добта кондиция, особено ако не обичаш по-драстичните натоварвания.

За останалите момичета на БГ територия: Надяваме се скоро да пуснат в спортните ни магазини DVD-та с всякакви системи за себе-трениране. Така човек би имал по-голям избор, отколкото да търси откъде да свали нещо интернетско...

Успех на всички!
stylisima
stylisima преди 19 години и 1 месец

Така ли? Е, не съм обърнала внимание че ги има. Благодара ти, ще си взема тогава от магазина!

До сега не съм си обръщала толкова внимание, сигурно защото нямах нужда, но сега за моя изненада съм качила някое килце и почнах да се поглеждам по-критично в огледалото.

Terkoto
Terkoto преди 19 години
Според мен заниманията в зала са много по-ефикасни. Има една зала на в Стрелбище на бул. България някъде там срещу площад Ручей казва се Алфа там има пилатес и инстукторката е готина. Аз съм много доволна
By mishe , 9 March 2007
Отначало бях скептична. По принцип не си падам по активни кардио  стимулиращи спортове - мисля, че "изхабяват" тялото - някога четох, че според йогите всяко прекомерно натоварване, което води до изпотяване не е на добре за организма. Затова дълго се съпротивлявах на всеобщата мания по тае бо. И когато тази мания вече взе да отшумява, заменена с нови, по-модерни видове аеробика, взех, че се зарибих...
http://www.bb-team.org/graphics/articles/000721b.jpg
Как започна всичко
Свалих си от нета едно американско DVD с кардио тае бо - комплекс от около 40 минути не от най-изцеждащите и инфарктни програми, но достатъчно "изхабяващо". Първият път ми се стори малко трудничко, но след втория път вече усвоих движенията и по-координирано имитирах симпатягите от екрана. След края на комплекса, след задължителния душ и голяма чаша вода, усетих ... ПОЛЗАТА.
Онова прекрасно усещане, което се появява след всяко по-продължително премерено физическо натоварване (обикновено спорт) - усещането, че съм в хармония с тялото си, че тялото ми е полезно, живо и енергично. (Най-силно при мен това усещане се проявява след 1 час активно плуване, но за съжаление плуването не мие толкова удобно за практикуване редовно в зимния сезон.)

След около месец, през който играех тае-бо средно 2 пъти седмично  (редувайки с разни други по-леки видове гимнастика, за които ще пиша в други постинги) ПОЛЗАТА започна да придобива и видимо в огледалото физическо измерение, разбирайте промени по разни специални части на тялото. Е, това се казва полза!!!

Рабира се, още не съм докарала тялото на Синди Крауфорд (макар едно от другите DVD-та, които съм си свалила, да е на Синди), но не това е целта на всяка цена. Важна е хармонията, усещането че съм добре в своята кожа, издръжливостта и преди всичко тонусът, който засега най-успешно надделява над стреса.

Струва си, нали?

П.С. Напоследък леко позанемарих тае-бо-то и другите гимнастики (пилатес, work-out-а на Синди Крауфорд) заради разни ангажименти, пътувания и т.н. оправдания, но пък миналата седмица наваксах с много каране на ски :)))) Ще пиша и за това :)))
Legacy hit count
14367
Legacy blog alias
11720
Legacy friendly alias
Тае-Бо
Здраве и дълголетие
Спорт и фитнес

Comments12

stylisima
stylisima преди 19 години и 2 месеца

Знаеш ли чувала съм за Тае Бо но все ми се струваше трудно. Сега като пишеш за него ми се прииска да пробвам, имам достатъчно свободно време и си мисля че ми трябва нещо такова. Знаеш ли от къде мога да си намеря DVD за сваляне, определено ще пробвам.


Преди години имах книжка "Каланетика" и правех разни упражнения от нея, даже още сутрин правя някои от тях и скачам на въже. Направила съм си сама комплекс от упражнения сутрин но само за стимул определено не ми помагат за оформяне на фигурата ми. Не можех до скоро да се оплача от тялото си, но от скоро забелязвам че имам нужда от нещо по-серйозно за да подържам това което имам (сложих малко килца в повече) и сега като видах писаното от теб реших да пробвам.


Ако пък не ти представлява трудност може да започнеш от тук поредица от упражнения, които ще са много полезни надявам се.

stojcheto
stojcheto преди 19 години и 2 месеца
Давайте да записваме някак тези упражнения и да започваме да тренираме, защото тая зима станахме по "100 кила".
stylisima
stylisima преди 19 години и 2 месеца
Точно това имах предвид;)
queen_blunder
queen_blunder преди 19 години и 2 месеца
Мише, дай ни линк към диска, моля те :)
mishe
mishe преди 19 години и 1 месец
Като се прибера вкъщи след работа, ще проверя откъде е дръпнат диска :) Но не е казано, че трябва да е точно този диск - има много тае бо в мрежата. И много всякакви други видове системи от упражнения - стига само човек да поиска, да се мотивира и да започне :-)
Shogun
Shogun преди 19 години и 1 месец
Да, ама ние искаме точно този диск - да станем стегнати и стройни като теб!

Без майтап - точно си търся нещо в допълнение към фитнеса.
За сряда съм планирала (ако не ми мине котка път) да отида на въведение в чигун. Ще ви разправям, ако отида!
mishe
mishe преди 19 години и 1 месец
Съжалявам, но не можах да намеря тези дискове в торентите :((( Може би вече ги няма там, откъдето ги дръпнах - все пак беше отдавна, преди повече от 4 месеца ... Иизвинявайте, че ви подведох :( Надявам се това да не ви секне ентусиазма.
Shogun
Shogun преди 19 години и 1 месец
Ааааа така: ти стройна, ние размъкнати? ;) Добре де, ще си намерим нещо друго.
Arlina
Arlina преди 19 години и 1 месец
без паника, пилатес за начинаещи има в арена:) а понеже съм особено добра днес, освен бяла, ето ви един линк към най-различни програми, после да кажете дали сте намерили най-подходящата:)

http://store4.data.bg/theadmin/Videos/Bodywork/
stylisima
stylisima преди 19 години и 1 месец
Да ама от САЩ не се отваря data.bg :(
mishe
mishe преди 19 години и 1 месец
Яяяяя, аз не съм ги теглила оттук, но в този списък си виждам дисковете с пилатес и с комплекса на Синди Крауфорд :) Тае бо-то ми обаче, го няма :(
На майките силно препоръчвам комплекса на Cindy Crawford - A New Dimension - той е подготвен специално за жени, които наскоро са родили. В три части е, като има градация на натоварването. За не дотам тренираните (вкл. наскоро родили дами) е подходящо отначало да започнат с Workout A, после да нагргадят (не да заменят, а да допълнят) с Workout B и накрая да добавят (не да заменят) Workout C. Цялата програма от трите комплекса трае около час-час и 10-на минути и е доста натоварваща точно там, където трябва - корем, дупе, бедра, горната част на ръцете и гръдните мускули. Това определено е комплекс за перфектно тяло!
А ако вниманието ви привлече Carmen Electra - Aerobic Striptease, не се поддавайте! Пробвах го веднъж и няма да повторя - само фръцкане, повтаряне до втръсване на един и същи "танц", досадното хихикане на кака ви Кармен и най-важното - повече калории ще изгорите, докато забършете праха вкъщи отколкото с тази глупост. Ако ви е любопитно - вижте, но ако искате истински спорт, пробвайте нещо по-сериозно, е моят съвет.
Eowyn
Eowyn преди 19 години и 1 месец
Мдам, аз щях да ходя (и все още искам, но няма с кого) на Тае бо. Щото никой не може да ме накара сама да правя такива чудесии, когато мога да си лежа и да ям шоколад. Мда.
By IvanAngel , 8 March 2007
От известно време преглеждам тази общност с голям интерес. Мисля, че здравето и красотата са важни неща :) на които обаче смятам не се обръща достатъчно внимание. Затова и се зарадвах много когато научих за тази общност тук. Чета, чета и не прочитам нищо здравословно :) Обаче. Чета рецепти, изчитам за вкусни гозби, за козметика, а къде е спорта? Питам аз.
Къде е движението така необходимо при нашия заседнал начин на живот. Къде са гимнастиката, кросчетата в парка, разходките сред природата, плуването? Аз правя гимнастика ВСЯКА СУТРИН, ПОНЯКОГА И ВЕЧЕР СЛЕД РАБОТА! И пак чувствам, че съм с няколко килограма повече от необходимото. Мисля, че работата ми е твърде заседнала и по цял ден съм на компа. У дома също. Почти не се движа и единственото, което ме спасява е гимнастиката, която си налагам. А вие? Движението - това е здраве! Спорт може да практикувате и вие, дори когато нямате достатачно пари или време, за да посещавате спортна зала. 15 мин. упражнения на ден, в домашна обстановка, няма да навреди на никого, а ще е само от полза. Не ми казвайте, че неможе да отделите 15 мин. :)
Хрумна ми, че мога да пиша тук за спорт, за движение, както и да опиша системата от упражнения, която правя у дома си. Може ли?
Legacy hit count
899
Legacy blog alias
11696
Legacy friendly alias
Питам---
Спорт и фитнес

Comments7

mishe
mishe преди 19 години и 2 месеца
Прав си, Иване - трябва да има повече за спорта тук. На мен изобщо не ми харесва, че толкова много се пише за диетите, но пък явно хората се интересуват ...
Аз съм си мислела да напиша по нещо за тае-бо, за пилатес, за плуването или ските - все неща, които от известно преме практикувам и откривам чудодейното им влияние върху моя тонус и настроение, т.е. върху моето здраве.
Просто някой трябва да започне да пише за спорт.
А защо това да не си ти? Или аз ... :)
IvanAngel
IvanAngel преди 19 години и 2 месеца
Предлагам и двамата да напишем по нещо :)
stylisima
stylisima преди 19 години и 2 месеца
Страхотна идея!!!
Да си призная моето спортуване се свежда до скачане на въже сутрин около 5 мин. малко упражнения с които се разсънвам и тонизирам. Когато се затопли времето (защото все още е студено в САЩ) ще започнем с дъщеря ми да излизаме с ролери из парка за по 1-2 часа.
Ха така, дадох отчет на спортната ми дейност!

Иване ще съм ти благодарна ако споделиш това което можеш и какви упражнения правиш. Наистина тук няма много теми в тази насока е а нужно, знам че диетите не са 100% решение на въпроса с килограмите, но пък в съчетанието здравословно хранене и спорт не е лошо, нали?

Аз не съм компетентна в областа на спортуването и затова не се напъвам да пиша това. Тези които разбират нека пишат та ние да се учим от вас.

Тук всеки може да пише това което намери за добре и полезно за здравето и душата,  защото смятам че и кулинарията и диетите, смехът и спорта разбира се са полезни за човека ;)


Намерих нещо по въпроса, хареса ми вижте го и вие!

Здравословно ханене и спорт
queen_blunder
queen_blunder преди 19 години и 2 месеца
Хайде, Ванка, давай :) В момента, като по поръчка, от галерията се е появила твоя снимка, на която ти си сред зелена горичка, с раница на гърба. Ще чакаме твоите съвети как да спортуваме, съчетавайки полезното с приятното :)  
Shogun
Shogun преди 19 години и 1 месец
Подкрепям!

Само че ако правя твоите упражнения и стана яка като теб - мъжът ми е се стряска!

(шегичка - не знам някой да е станал як от 15 мин, каквото и да прави)

IvanAngel
IvanAngel преди 19 години и 1 месец
хихи, 15 мин. дневно, за да се чувстваш във форма :) Не е нужно да сме културисти :)
Terkoto
Terkoto преди 18 години и 7 месеца
Ето доста здравословни четива, за всеки , който иска да спортува и се храни рационално. http://www.fitnes-bg.com/
By queen_blunder , 10 December 2006

Винаги се грижете за ноктите си. Ужасно грозно е да видиш дама с олющен лак или изядени нокти. Отделете малко време за ръцете и краката си през уикенда и цяла седмица ще се радвате на красиви нокти. Може да използвате неутрални цветове, френски маникюр, не пренебрегвайте и бързо съхнещите лакове.

Стъпалата също искат грижи. Изтърквайте петите с пила (пемза) и мажете с подходящ крем. Можете да правите бани за краката си с хладка вода и морска сол. Не забравяйте педикюра.

Кожата на лицето също трябва да бъде в перфектно състояние. Ако нямате време да посетите козметичен салон за дълбоко почистване, можете да използвате подходяща козметика. Правете си пилинг на лицето веднъж седмично (утайката на кафето е чудесна за това) и никога не си лягайте с грим.

Меката и кадифена кожа се постига лесно. След баня се намажете с овлажняваш лосион за тяло и от време на време си правете пилинг(на гърба и деколтето е много важен).

Ако очите ви са подпухнали от недоспиване или сълзи, след като си направите чаша чай, поставете охладените пакетчета върху очите си.

Косата. От край време символ на женственост, а ние я оставяме на произвола на съдбата. Правете си маски, ако е изтощена, не прекалявайте с боядисването и химическите препарати, решете я внимателно, предпазвайте я от слънцето и от студ и вятър.

Лошият дъх прави впечатление и то ужасно. Ако пушите, винаги имайте в себе си дъвки или яжте ябълки (те неутрализират миризмата). Ако след като сте си измили зъбите, лошият дъх продължава да ви тормози, отидете на зъболекар. Проблеми със зъбите често са причината.

Гримът е важен, но в бързането сутрин не винаги остава време и за него. За това съкратете процедурата. Задължително нанесете крем за лице, молив (черният молив прави очите по-малки, а светлият ги уголемява) и спирала за очи (изберете водоустойчива, за всеки случай), червило. Това е достатъчно, за да изглеждате добре.

Все пак дневния грим трябва да бъде лек.

Почиствайте добре и внимателно веждите си. Занемарени те просто са грозни. Носете в чантата си пинсета, в случай на случайно изникнали косъмчета.

Хубаво е, когато краката ви са гладки. Вие сами си знаете как да го постигнете, просто им отделяйте време.

За да поддържате фигурата си обикновено ви се налага да спазвате строги диети или да се съсипвате от трениране. Естествено, прекрасно е да тичате сутрин в парка или да се поизпотите във фитнесзалата, но ако нямате възможност ще трябва да се задоволите с малко гимнастика в къщи.

Малко коремни преси и лицеви опори сутрин на гладно правят чудеса. Отделяйте по 10мин всеки ден и ще се учудите от резултатите.

Много полезна е чаша топла вода с лимон сутрин преди ядене. Тя “събужда” храносмилателната система и я подготвя за закуската.

Много жени сутрин не закусват, което е голяма грешка. Една пълноценна и балансирана закуска е задължителна. Ако пропуснете това важно хранене, през целия ден ще си наваксвате, хапвайки по нещо малко, което е калорично.

Вечерята е хубаво да бъде лека и не след 20 часа. Ще видите, че ако не се храните късно вечер, ще отслабвате неусетно.

Походката ви е нещо, което се запомня. Прегърбена или изправена, крачеща или едвам ходеща, бърза, бавна. Не забравяйте да ходите изправена, с опънати рамене и вдигната брадичка. Стъпвайте леко и си наложете равномерно темпо.

За да се чувствате секси и това да си личи, ви предлагам едно малко трикче. Купете си красиво бельо. Вярно, може да е малко по-скъпо, но ще знаете, че е качествено, а и ще се чувствате неповторимо. Може и някой друг да се почувства така, когато ви види.

За да изглеждате добре е важно да подбирате подходящи за фигурата ви дрехи. На дамите с манекенски мерки им е най-лесно, защото на тях всичко им стои добре.

Ето някои съветчета за останалите:

- както знаете черното смалява, така че използвайте този факт;

- подчертавайте това, което харесвате-изрязано деколте, късо потниче, къса пола...;

- ако не харесвате бедрата си, залагайте на широки панталони или разкроени поли;

- ако проблемът ви е коремчето, панталон с висока талия и по-дълга блузка оправят нещата;

- високи токове помагат за издължаването на фигурата.

Никак не изглежда добре жена с “паласки” около талията да носи къси потничета и панталони с ниска талия.

Залагайте на аксесоарите. Те бързо се набиват на очи и ако са добре поставени оставят добро впечатление. Ярък колан или ефектна брошка могат да разчупят семплия тоалет.

Само не прекалявайте.

Трябва да имате: чадър, портмоне, чанта, яке, обувки и анцунг, които не се срамувате да носите. Невероятна рокля за специални случаи.

За повечето неща използвам “трябва”. Не го приемайте като заповеди и нареждания, просто това са неща, които при мен действат. Все пак : НЯМА ГРОЗНИ ЖЕНИ, ИМА НЕ ДОБРЕ ПОДДЪРЖАНИ ЖЕНИ!

----------------

Източник: интернет

Legacy hit count
8853
Legacy blog alias
10013
Legacy friendly alias
Малките-тайни-на-красивите-жени
Козметика
Мода
Култура на поведение
Спорт и фитнес
Грим
Красивата коса

Comments