Писах го в коментар, ама по-добре тук - да се види от повече хора,
че е топъл и пресен - и колко радост ще ни донесе!
На мен ми харесва, само дето е малко постен.
Но той ще стане съвсем друг като започнат да пишат учители там!
;-)
http://content.e-edu.bg/
Да ни е честит!
Comments17
Липсват и разнообразен софтуер - особено картофки, нали Куини?! :-)
Но да кажем, че това е просто едно добро начало, което ще се развива - много зависи от политиката на МОН в това отношение - как ще се отнасят към учителския принос в страницата. Дали пак ще става дума за експлоатация на безкрайното търпение и ентусиазъм на БГ учителя?
Защо е наречен "национален" този образователен портал (да не говорим, че и "портал" е силно казано за момента), след като е пропуснат един цял етап от образованието в България???
Калабрия, ама наистина е странно, че и шести клас е пропуснат... Дай да не се ядосваме, а да поизчакаме малко - вероятно ще бъдат попълнени всички тези пропуски :)
Обаче! Хубавата новина е, че на страницата с връзките са махнали линка към онзи стария сайт, посветен на вирусите, което ме навежда на мисълта, че хората там работят и отстраняват пропуските :)
Един сайт, обаче, сам по себе си нищо не прави и не помага ако в него няма ПОЛЕЗНО за аудиторията му съдържание.
В този сайт опредлено има, само не мога да разбера защо филмчетата (например в 12 клас химия) не се зареждат - може да е защото съм в чужбина.
Ще има определен проблем с тези иначе точно на място филмчета в уроците: скоростта на преточване и цената, която трябва да платят хората, за да ги гледат. Повечето провайдери имат ограничения за мегабайти на месец, като допълнителните отгоре съвсем не са изгодни.
Би било чудесно ако - да речем веднъж в година - сайта се "копира" на DVD и се предоставя в училищата. Достатъчно много компютри имат DVD днес.
Иначе не се сърдете на осъществителите на сайта - един сай не може да е перфектен от раз и от самото начало. напротив - постоянните подобрения и поправки го правят все по ценен.
Браво и успехи!
Moля за помощ!!! Колежката по музика тази учебна година ще води ЗИП музика в 5 клас. Може ли да работи вурху фолклор и за надграждане ли да е? Как да изготви разпределението си /таблица или .../?
Колеги!
Ясно е, че онези приказки за седенката и размотаването не са били случайно изтървани думи. Стратегията на нашите „благодетели” доказа, че манипулациите, лицемерието, демагогията, безочието по върховете са обичаен похват за общуване.
Недосегаемите се изгавриха с половината от сънародниците си. Децата, родителите им, нашите собствени семейства – всички живяхме в стреса на тези 40 стачни дена.
От учителите се очаква да останат благородни дори и в яростта си. Няма да правим барикади, няма да трошим автомобили, няма да горим книги. Можем да накажем богоизбраните само с презрение и с проклятие.
Струпайте им грамада!
Хвърлете всеки по камъче пред Министерския съвет, че и пред Народното събрание. Там са същите онези, които 18 години само взимат и нямат насищане. Никаква „Приказка за стълбата” не можа да укроти бесните им апетити.
Нека се задавят с трохите, които ни подхвърлят от разкошната си трапеза, защото и за нея НИЕ плащаме.
Хвърлете по камъче и заради стотиците учители, които няма пред кого да излеят обидата и гнева си.
Струпайте им грамада!
Институциите могат да се уважават, ако ги представят достойни хора. Тези не заслужават!
И ако все пак някой от тях е прочел Вазовата „Грамада”, може да му трепне сърцето и да се сети, че за всяко сторено зло се плаща двойно.
С уважение към Вас, с омерзение и погнуса от тях.
Учителка от Варна
Не е вярно!Стачката продължава!
Аз поне продължавам.
От нас се иска да влезем в класните стаи.Няма значение,че ще таим омерзение и погнуса в душите си,че ще се чувстваме употребени и никому ненужни-важно е само да не се навираме в очите на обществото и да не нарушаваме спокойствието на управляващите.
Аз няма да вляза в класната стая!Не мога да се изправя пред учениците и да им говоря за красотата на поезията когато в душата ми е грозно и болно!
Не знам как да открия "достойното" в завръщането си.Нека господин Станишев да ми покаже къде е то.Аз ослепях...От омерзение,от погнуса, от срам....