BgLOG.net
By Aspekti.info , 12 January 2013

Първия от поредицата обучителни семинари на тема "Актуални проблеми на правописа и пунктуацията" организира на 12 януари от 10 до 15 ч. Филологическият факултет на Пловдивския университет.

Семинарът ще се проведе в Аудитория 6 на Ректората на висшето училище на ул. "Цар Асен" 24, обяви зам.-деканът на факултета доц. д-р Красимира Чакърова.

Пред специализирана аудитория от над 140 преподаватели по български език и литература от Южна България ще бъдат представени най-важните правописни, граматични и пунктуационни промени, въведени от "Официален правописен речник на българския език" (София, изд. "Просвета", 2012 г.).

Гости на семинара ще бъдат проф. д.ф.н. Светла Коева - директор на Института по български език при БАН, и доц. д-р Маргарита Димитрова - един от авторите на новия правописен речник.


Legacy hit count
331
Legacy blog alias
73027
Legacy friendly alias
Първият-от-поредица-семинари-по-правопис-и-пунктуация-започва-в-Пловдивския-университет
Български език
Уроци, съвети, препоръки
Училище
Български език и литература

Comments