BgLOG.net
By VoevSofiaEOOD , 30 October 2019
Как се мие коса със специална шапка и как с мокри кърпи се прави тоалет на цялото тяло за няколко минути?

Интересни публикации по тази тема има в областния всекидневник Бряг Русе 26 06 2019, информация  от БТА  и БНР със следните заглавия

Специалисти призовават методът "сухо къпане" да се внедри в болниците у нас 

СЪВМЕСТЕН ПРОЕКТ НА УНИВЕРСИТЕТ И БОЛНИЦА ПОМАГА НА ТЕЖКО БОЛНИ

 Снимка: БРЯГ Демонстрация как се мие коса със специална шапка и как с мокри кърпи се прави тоалет на цялото тяло за няколко минути

Русенски университет „А.Кънчев“ и УМБАЛ „Канев” разработват хигиенни колички за лежащи пациенти.  „…студентката Наталия, показа на манекен как се мие коса със специална шапка и как с мокри кърпи се прави тоалет на цялото тяло за няколко минути. Проектът за бърз тоалет с мокри кърпи се нарича „Разработване и изследване на цялостна концепция за промяна на традиционните с алтернативни методи и средства за хигиена на пациенти, които не са в състояние да се обслужват сами“…

" Методът "сухо къпане" трябва да бъде внедрен в българските болници и всеки тежко болен пациент на легло да получава хигиенна грижа чрез него. Това коментира доц. Деспина Георгиева от факултет "Обществено здраве и здравни грижи" към Русенския университет."


Случаите  с проблем за поддържане на лична хигиена могат да бъдат различни при деца, жени, възрастни или болни хора. За тези които се интересуват от  решението на подобни проблеми за самите тях или близките им за които се грижат, преките връзки към публикациите на Бряг Русе, БТА и БНР може да намерите в специализираната страница от сайта на Воев https://voevmedical.com/   за  хигиенните проблеми на хората  породени от неволно изпускане в леглото или  бельото,  липса на вода или недостиг на вода , страх от вода  и невъзможност за ползване на банята , при лежащо болни.   Хигиена , възрастни, болни на легло  


Legacy hit count
606
Legacy blog alias
80625
Legacy friendly alias
Сухо-къпане--Какво-е--това-и-кога-се-използва-
Интересни линкове
Събития
Нещата от живота
Семейство
За всекиго по нещо
За BgLOG.net
BgLOG.net
София

Comments

By SilvijaAnova , 28 January 2011
Скоро не съм качвала материали и реших, че докато сме във ваканция, няма  да е лошо отново да се включа в блога. Намерих интересни материали в WWW.DOLCETA.EU  за електронно обучение на потребителите. Помествам "Насоки за преподавателя - поглед върху Dolceta - Модул 4". В книжката има разработени уроци за начален, прогимназиален и гимназиален училищен етап, т.е.от 7-18 год. Материалите могат да бъдат използвани в часовете по Етика и право, Свят и личност, Гражданско образование, ЧК, извънучилищни дейности и др.

Надявам се материалите да са интересни и полезни!


Legacy hit count
539
Legacy blog alias
43579
Legacy friendly alias
Учебни-планове-и-учебни-материали-за-Обучение-на-потребителите
Ежедневие
Интересни линкове
Нещата от живота
Взаимоотношения
За всекиго по нещо
Уроци, съвети, препоръки

Comments

By delial , 29 August 2007
Рядко, в българското виртуално пространство можем да попаднем на интересна и богата колекция по сексология, която ще ни даде отговори на доста от темите табу в тази материя.
Затова, предлагам на вашето внимание един доста интересен, полезен и съвременен сайт "Българска сексология" - списанието за сексология и сексуална култура, което може да посетите на адрес:
http://www.bg-sexologia.info




Legacy hit count
1571
Legacy blog alias
14393
Legacy friendly alias
Българска-сексология
Интересни линкове

Comments1

svetlina
svetlina преди 18 години и 6 месеца
ами durex.com? Има и доста преведени на бг неща...
By stylisima , 2 March 2007

Йога за носещите живот в себе си

Странно е, че в българския език думата бременност идва от корена „бреме” – „дълг, задължение, което се изживява като тежест”, за да назове един от най- съдържателните и пълноценни периоди от живота на жената, когато чрез нея се осъществява Мистерията на живота. Така още на първично вербално ниво се вгражда идеята, че това е един тежък, труден, обременяващ период, който трябва по-скоро да мине, за да се освободи жената от това бреме – носенето на живот в себе си... А всъщност, зад тази дума стои едно вълшебство, чиято магия не бива да пропускаме, за да станем съзнателни участници в нея.

Целта на нашите занимания е точно такава – да осъзнаем какво се случва в нашите тела и да ги подготвим за нелеките промени в тях, да се подготвим и физически и психически за раждането, да се свържем със съществото вътре, да се научим как да общуваме с него, как да му предадем най-доброто от нас (вж. пренатално възпитание), с други думи, да отидем отвъд „бремето” и да открием лекотата и радостта на даряването на живот чрез нас.


Ето от тук взех информацията

Тук има още по въпроса

Ето още едно място



Надявам се да са ви от полза!



Legacy hit count
798
Legacy blog alias
11587
Legacy friendly alias
Йога-за-бременни-
Интересни линкове
Семейство

Comments

By ladyfrost , 15 January 2007
Преобразуване на мерните единици - можете да го намерите ето тук.
Legacy hit count
1544
Legacy blog alias
10519
Legacy friendly alias
Нещо-полезно
Интересни линкове
Кулинария

Comments5

queen_blunder
queen_blunder преди 19 години и 3 месеца
О, благодаря ти за линка, много е полезна страничката :)
ladyfrost
ladyfrost преди 19 години и 3 месеца
За нищо!
Shogun
Shogun преди 19 години и 3 месеца
Я, това е наистина интересно!

Да не би да се прецака тази страничка, ето тука изваждам тези неща, които могат да се извадят:

1 ч.ч.= 250 г
1 с.л.=15 мл
1 ч.л. = 5 мл   
Това практически аз съм го забелязала, че 1 с.л.=3 ч.л., и много го ползвам в практиката.

1 градус С = 33.8 градуса F

1 оz=23.349 g
1 pints = 453,59 g
1 fl oz = 28.349 ml 
Последната група са за ползващи чуждоезикови  рецепти.                             


Eowyn
Eowyn преди 19 години и 3 месеца
а един паунд колко е?
queen_blunder
queen_blunder преди 19 години и 3 месеца
паунд е равен на 453.59237 грама
By queen_blunder , 20 December 2006
Щракни върху картинката :)

баница с късмети2
Legacy hit count
28058
Legacy blog alias
10168
Legacy friendly alias
Изтеглете-си-своето-виртуално-късметче-от-новогодишната-баница---
Интересни линкове
Забавление

Comments9

Shogun
Shogun преди 19 години и 4 месеца
Аз си изтеглих, и спечелих снимката ми да бъде публикувана. Това ли спечелиха и останалите?
queen_blunder
queen_blunder преди 19 години и 4 месеца
А на мен ми се падна "трудолюбие" заедно със всеизвестното поучение, че мързелът не мори, но мъчи!
Shogun
Shogun преди 19 години и 4 месеца
Хахаха, добре ,че на мен не ми се падна трудолюбие, щях да ги гръмна за такъв късмет!
queen_blunder
queen_blunder преди 19 години и 4 месеца
И аз дълго се чудих дали на това му се вика късмет... :)
Darla
Darla преди 19 години и 4 месеца
Шестица
от тотото, в училище, или....

Хубав късмет! Остава само да се сбъдне. :-)
Eowyn
Eowyn преди 19 години и 4 месеца
Абе на мене първо ми се падна сватба??? После метла??? (а аз ще купувам прахосмукачка тия дни) и най-накрая - най-вероятното все пак - НОВ ДОМ. Нали уж с Ицо ще се местим някъде заедно, от което тръпки ме побиват...Не от живота с него, ами от търсенето на свестен и евтин едно/двустаен апартамент в нормален квартал, което е почти оксиморон и от местенето след това на всичките багажи. Бр.
Darla
Darla преди 19 години и 4 месеца
Не зная дали да вярвам, или да се смея, но от новогодишната ни баница (а, аз правя веднъж в година) на мъжа се падна тотото, но чуйте моите. Един от тях е направо "джакпот-а" за мен, защото така или иначе предстои. :-)))

Та, за какво иде реч ?

Малко се поувлякох с хапването на баница, ама нали веднъж в годината я правя, и ето какво си изтеглих:

1. Кариера чакай ти, ще летиш из висини!  Е, аз кариерата си я правя, но тази година целеустремено си търсех нова работа, която ми я предложиха вече като забременяла. Нищо, след година-две ще си чакам изпълнението на късметчето ми. :-))

2. Малко юначе в къщата ще плаче!!! Ще плаче и още как. Само да не е силно гласовито като татко си, и инатливо и непоспаливо като майка си.... че, не зная кой кого ще надвиква. :-)))

3. На съседа бричката си подари, че нова кола ще караш ти! Ха, сега. То, аз нито бричка имам, нито пък съседа ми иска да ми подари, но пък мерака ми за кола е отколешен.:-)) Чаках, чаках мъжа да направи нещо по въпроса, но май ще трябва му иззема функциите. Ако някой иска да си подари бричката, моля АЗ СЪМ НАСРЕЩА ! :-)))

И, така с моите късмети! :-))
queen_blunder
queen_blunder преди 19 години и 4 месеца
Вторият ти късмет няма как да не се сбъдне, Дарличка :)
Tanichka
Tanichka преди 19 години и 4 месеца
Ужас и безумие! На Жорката и двата пъти - все с работа, късмети...

1. Работа - Луд умора няма

2. Европейски късмет - предложение за рабора в (с?) европейкс корпорация

Ама, може ли така? На хората се падат разни любови, гаджета, коли, а той, завалията,...пак работа! Уууууу....

Е, на мен ми се паднаха "Ски в Европа - в Корина Д'Ампецо", което е осъществимо, ако заменим Корина-та с Аспен Д'Колорадо...;)))

Обаче, горкият Жорко да му мисли с таз работа...:((((