Начално образование 07.08.2008 VedaVeda 31311 прочитания

Човекът и природата, III-ти клас - входно ниво

Това е моя опит да направя самостоятелна работа за определяне входното ниво на учениците. Изобщо не претендирам, че е издържана. Вълнува ме вашето мнение по въпроса, дали "шаренията" по листа със задачите разсейва децата, или им помага да се чувстват по-спокойни и да приемат изпитаването като игра. (Листът със задачите се отваря от втората страница, след "чети още". Не знам защо стана така) Куин, ПОМОЩ!!!

 vh_nivo_pokazateli_priroda.

vhodno_nivo_P.doc



Реклама

Коментари

VioletaNikolova
VioletaNikolova преди 17 години и 9 месеца
Veda Veda,критериите и показателите са издържани отвсякъде,но не мога да видя листа със задачите.
VedaVeda
VedaVeda преди 17 години и 9 месеца
Благодаря, Вили, че ми каза. Сега вече мисля, че листът със задачите се вижда, но само оттук! Моля, Куини, помогни!!!
VioletaNikolova
VioletaNikolova преди 17 години и 9 месеца

И аз благодаря за това,което предлагаш.Смятам,че така поднесена самостоятелната работа не разсейва,а предразполага учениците за успешна работа.Когато "шаренията",както се изразяваш, е направена с мярка и вкус, е даже задължителна.

Неоцветената рамка пък може да се оцвети,когато се върнат сам.работи или ако свършат по-бързо,от учениците,които обичат да правят това,а такива /по мои наблюдения / винаги има.

VioletaNikolova
VioletaNikolova преди 17 години и 9 месеца
Може би проблемът идва от черновите.И при мен се получи така последния път - на нач.страница излезе черновата, а на "чети още" - окончателният вариант.Може би грешим някъде или пък "повредата не е в нашия телевизор"/ Надявам се Куини да обясни. /
DaniParvanova
DaniParvanova преди 17 години и 9 месеца
Прекрасна самостоятелна работа - изпипана отвсякъде:) Не мисля, че децата ще се разсейват, защото те обичат пъстротата. Аз обаче избягвам да внасям цветни елементи по чисто финансови причини (оскъпява се  всяко листче).
IvelinaStamboliiska
IvelinaStamboliiska преди 17 години и 9 месеца
Самостоятелната работа е издържана и още как. А за "шарении" изобщо не може да се говори. И аз мисля, че рамката може да се оцвети от децата, които приключат по-бързо (винаги има такива), за да не бездействат и да пречат на останалите. Жалко, че нямам часове по ЧП.
TonyPanayotova
TonyPanayotova преди 17 години и 9 месеца
За оформлението ти сама ще решиш, все пак то е отражение на твоя вкус. Моля те, кажи нещо за скалата на оценяване(многократно е обсъждано) и там най-много се получава разногласие.
geriito
geriito преди 17 години и 9 месеца
Много ми хареса оформлението-нагледно, цветно и достъпно. Аз също съм готова с входното ниво само,че без "шарении", защото ми е трудно. Сега още се уча.Входно ниво по човекът и природата.doc
VedaVeda
VedaVeda преди 17 години и 9 месеца
Благодаря, Гери, за твоето входно ниво. Оформлението е важно, но по-важното е какво съдържа, а твоето съдържа точно каквото трябва.

 Тони, 50 процента от общия бал покрит - тройка. Останалите точки се разпределят.Т.е. - точките се превръщат в процент, който пък се превръща в оценка.  Мисля, че е подходящо за предмети като ЧП и ЧО, но едва ли това е най-точната скала.

Дани, оскъпява се всяко листче наистина, затова много често си правя цветнички неща и после им променям цвета:)))

Ивка, жалко, че не водиш ЧП. Много приятни часове са.


Vili_vb
Vili_vb преди 17 години и 9 месеца
Прекрасна, методически издържана и обоснована самостоятелна работа. + за критериите и показателите за оценка. Материалът е твой и според ситуацията и бързината на работата на децата ще решиш  дали ще оцветяват и нужно ли е някакво поощрение да тази дейност.

И аз за 50 % решени задачи пиша тройка, но като гледам как се оценяват Националните тестове за 4. клас, сериозно се замислям дали да не "сваля летвата".


maria.maria
maria.maria преди 17 години и 9 месеца
Привет, приятелко! Каква е тази дума с  "ш", която не искаше да кажеш?! Та тук всичко е толкова издържано - и съдържанието, и оформлението! Поздравявам те за това! Благодаря за идеята - децата да си оцветяват вместо да пречат на другите. И аз ще си правя такива красоти...