Начално образование 10.09.2011 CvetelinaDimitrova3 4707 прочитания

Конкурс за възпитателско място

Здравейте, колеги!

Аз съм на 25 години. Завършила съм НУПЧЕ. След като завърших родих,мина майчинството и ето че съм изправена пред трудността да си намеря работа по специалността. Много е трудно веднага да си намеря място за начален учител,въпреки че за това мечтая,,но в момента в нашия град няма свободни. За сметка на това има няколко места за възпитател в начален етап. Предстои ми да се явя на конкурс съвсем скоро, а нямам идея как се провеждат те,какво се изисква на тях,какво питат и т.н. Много се вълнувам,защото за първи път се сблъсквам с това. От друга страна с цялата си душа и сърце искам тази работа! Смятам,че като за начало е прекрасен старт. Мит или легенда е това, че тези конкурси са нагласени??? Много ще съм благодарна,ако някой с повече опит от мен, ми даде информация за това.

Реклама

Коментари

mamamecana
mamamecana преди 14 години и 7 месеца

Здравейте,

От така написаното разбирам, че има повече от едно свободно място. Това ще означава да не се безпокоите, че конкурсът ще е нагласен.

Не се притеснявайте за самото интервю. Общо-взето протича под формата на беседа или интервю. Директорът пред Комисията ще Ви запита за Вашето обучение, мотиви и т.н., семейство ... Не забравяйте, че от значение е и външният вид - прическа, облекло. Отидете делово облечена.

Успех!

ПС: Имам публикация тук в блога с молба за помощ. Моля ви помогнете ми за лятната работа!

VedaVeda
VedaVeda преди 14 години и 7 месеца
Здравей, Цветелина! Знам колко е трудно за млади хора да влязат в училище, особено в град, като учители. И по мое време беше така:) Понякога си е просто късмет!
Мисля, че няма такова нещо като конкурси за възпитатели. Може би е събеседване. Ако е конкурс е задължително да е обявено върху какво ще бъде той. Ако е събеседване с кандидатите, поговори с действащ възпитател каква е организацията в ПИГ, за да имаш представа какво те очаква като работа (е, може и да знаеш) и се поогледай в нета - най-често задавани въпроси на интервю за работа. Никой не може да каже какво ще те питат на това събеседване, освен самият питащ:). Зависи от това, какво точно търси работодателят и дали ти си подходящия човек. Затова бъди себе си! Желая ти много късмет и успех! 
CvetelinaDimitrova3
CvetelinaDimitrova3 преди 14 години и 7 месеца
Много ви благодаря! Сега се чувствам по-уверена в себе си,благодаря :)