Надникнете тук http://www.dnes.bg/article.php?id=57251, вижте какви изненади ни очакват и споделете ще успеем ли да научим учениците какво означават гордост и независимост!
Все такива едни изненадки ни спретват "загрижените" ни управленци. И какво като прочетем словото на Станишев? Нима с това той ще поправи поразиите в образованието, които ни донесе неговото правителство и самият той?
Тези хора отдавна загубиха доверието и уважението на учителите. Най-добре е да си кротуват и да не демонстрират поредната си псевдозагриженост, за да не се излагат още повече.
Срамувам се от това, което ще се случи на 15 септември. Колеги, това е подигравка с нас. Не бива да допускаме "поздравлението" на Станишев да прозвучи на този ден. За какво ни поздравява? За достойното ни заплащане? За добре нахранените и добре облечените ни ученици? За достойните пенсии на пенсионираните ни колеги? За "достойно" съкратените учители? За "реформата"? За какво? Дали за това, че сме все още в България, а не слагаме подлоги и памперси в Гърция, Италия и Испания! Ако наистина разбираме смисъла на думата достойнство ще протестираме и ще заявим на директорите си този "поздрав" да не се чете. А те да не забравят, че в един момент, благодарение на "реформата ", може и да зависят от нас. Нищо не се знае!
Из поздравление за празника на МВР: "Приемете искрените ми
поздравления по случай празника на МВР. Не се съмнявам, че ще проявите
необходимите воля и усилия за справяне с организираната престъпност и
корупцията във всички сфери на обществения и политическия живот. На днешния ден Ви Желая много здраве, лично щастие и успехи."
Из
поздравлението на Станишев: "Всяка учебна година е важна, защото ни
дава възможност да насърчим умовете и творчеството на децата на
България...бла бла"
Из поздравлението на Вълчев: "Винаги се е считало, че основната функция на училището е да учи децата.
Казано с други думи - да им предаде натрупаното от предишните поколения
знание. Това без съмнение е вярно, но си мисля, че днес е не по-малко
важно училището да изгражда у децата любопитство към непознатото, да ги
учи да учат, да ги учи да си поставят амбициозни и изпълними житейски
цели и да ги постигат, спазвайки правилата. Да им даде самочувствието
да формират и отстояват мнение, да вярват и да се съмняват..."
Като не искат да те поздравяват, защо въобще се цанят, не мога да разбера!?
Политици атакуват с речи училищата Станишев, Вълчев и Борисов взривиха даскалите (в-к "Стандарт")
Тези хора отдавна загубиха доверието и уважението на учителите. Най-добре е да си кротуват и да не демонстрират поредната си псевдозагриженост, за да не се излагат още повече.
Из поздравление за празника на МВР: "Приемете искрените ми поздравления по случай празника на МВР. Не се съмнявам, че ще проявите необходимите воля и усилия за справяне с организираната престъпност и корупцията във всички сфери на обществения и политическия живот.
На днешния ден Ви Желая много здраве, лично щастие и успехи."
Из поздравлението на Станишев: "Всяка учебна година е важна, защото ни дава възможност да насърчим умовете и творчеството на децата на България...бла бла"
Из поздравлението на Вълчев: "Винаги се е считало, че основната функция на училището е да учи децата. Казано с други думи - да им предаде натрупаното от предишните поколения знание. Това без съмнение е вярно, но си мисля, че днес е не по-малко важно училището да изгражда у децата любопитство към непознатото, да ги учи да учат, да ги учи да си поставят амбициозни и изпълними житейски цели и да ги постигат, спазвайки правилата. Да им даде самочувствието да формират и отстояват мнение, да вярват и да се съмняват..."
Като не искат да те поздравяват, защо въобще се цанят, не мога да разбера!?