Рецепта за новата 2006-та година
Вземат се 12 месеца! Изчистват се изцяло от озлобеност, завист, скъперничество и страх. Всеки месец се разбива на 30 или 31 (в краен случай на 29 или 28) дни, така че запасът да е достатъчен за една година. Поотделно се гарнира всеки един от дните - по 1 доза работа и 2 дози радост и хумор. Прибавят се 3 пълни супени лъжици оптимизъм, една чаена лъжица толерантност, зрънце ирония и щипка такт.
След това сместа се залива обилно с любов. Готовото ястие се украсява с букетче любезност и се сервира ежедневно с веселие.
Бон апети!!!
В навечерието на новата 2006 година искам да ви пожелая, Приятели, няколко неща, които ми идват на прима виста...
ЛЮБОВ – без нея сърцето пустее,
ПРИЯТЕЛСТВО – без него душата тъгува,
УСПЕХ – без него егото студува,
СТРАСТ – без нея победа няма,
СВОБОДА – без нея смисълът се губи!
И нещо прекрасно от Т. Чимбулева:
ПРИЯТЕЛСТВО
Защо така се случва много често -
привързваме се, с някой се сближим,
а след това раняваме се тежко
и нямаме кураж да си простим...
Защо така е? Кой ще отговори?
Защо е страшно да се раздадеш
на своите най-близки, скъпи хора?
Ах, как боли, когато разбереш,
че някой, на сърцето ти доверен,
внезапно и без срам те е предал,
оказал се подлец и лицемерен,
нелепо обичта ти проиграл.
Приятелството трудно се открива -
до него водят хиляди сълзи...
Защото всичко истински красиво
изстрадва се, преди да се роди.
В десятката, Фрости :)
Страхотно, мадам! Ути и Звездев да си сменят професиите. Знаеш ли, като го четох ми се прияде шоколад, но преди това ми се прилюби, ама нямаше с кого точно на момента. Мислех си и нещо друго - за един десерт с две съставки - щастие (за блата) и мечта (за крема). И понеже тук май всичките можем да направим блата, ще Ви предложа една рецепта за крема от Емили Дикинсън:
МЕЧТА
Знаеш ли как се прави ливада?
Нима не знаеш?
Трева - и една пчела -
и да мечтаеш.
Ако пчелата не пристига -
мечтата стига.
Постнах го втори път - без да искам
Мила Фрости,
Иска ми се да започвам всеки ден от Новата година с прочитане на твоята рецепта, за да не би да объркам съставките и да не се получи обичайният коктейл: 1 ч.ч. работа, 1 с.л. отчаяние, 1 щипка прибързаност. Такъв коктейл не препоръчвам на никого, уврежда черния дроб!
Само не разбирам защо ме изхвърля все системата...