ЛИЦЕМЕРИ
Станишев, ти кога запоследен път премина със собствената си кола на прегелед?
Забрваих. Ти винаги си ходил с кола без преден номер. От малък. Но лошо инспектираш.
И като се скупчихте всичките там, с какво облекчихте болката? Вероятно с липсата на кворум в парламента от ВАШИТЕ ПАРТИИ.
Бог да прости убитите!
Боже, помогни на ранените да се излекуват!
Обикновено с Него говоря в тъмната си стаичка, но сега се ядосах.
Пожелавам им....!
Бог да прощава грешните допуснали да се случи тази трагедия.
Бог да е милостив повече за българите, затова трябва да се молим.
Мир на душите на мъртвите.За съжаление много станаха масовите катастрофи и ако не се осъзнаем за много неща ще има още.
Не се уважаваме по между си.Скъпим жестовете си.Правим се на много важни.Инати сме.Не сме сплотени.безотговорни към работата си.Към хората около нас, към задълженията ни.Изневеряване, не се свеним да перверзничим, да хулим, да не признаваме истината, да не се борим за нея. да завиждаме, просто да се мразим.Не искаме да си подадем ръка почти за нищо.А можем и трябва да го направим където и да сме - и тук и на работа и навсякъде сред хора.Дори и когато някой греши и е назад с уважение му помогни а не го тъпчи.Всичко, което се случва тук на земята се излъчва в пространството и в геомагнитната мрежа на планетата се натрупват много отрицателни заряди, които падат като гръм неочаквано върху някого- най често невинни.
Аз не мога да ви простя!!!kelvinator Това се случва навсякъде по света , имал съм възможност да разговарям със британски и френски политици,те са превърнали лицемерието в култ,сигур са защитили докторантура по това.
Нашите са някак си неопитни,хрисими и подхождат по селски,но и те ше се ошлайфат рано или късно уверявам ми
Други са според мен въпросите.
Защото докато те бяха там, собствените им депутати лишиха парламента от кворум при обсъждане на закона за движение по пътищата.
Защото докато се договарят кой какво да краде чрез батко и братко ние се трепем по дупките.
Защото корупцията развращава. И се стигна до положение вчера един колега да ми каже, че предпочел да даде на катаджията 40 лв, задето бил хванат да говори по телефона по време над вижение, вместо да ходи и да си губи един ден, за да плати глобата от 50 лева в КАТ поради умишлено лошо създадената организация.
И знайте хора: цялото това развращаване има една определена цел - да предизвика апатията и отчаянието на роба.
"Всички са маскари", казваме ние и това вярване ни програмира до безумие. Зашото каквито са убежденията ни, такива са и реалностите ни.
Добре че в недрата на този процес се заражда и неговата противоположност -на волномислещите Човеци, които искат да направят тази земя едно по-добро място за живот. И те вече много по-лесно се усещат и свързват един с друг, повярвайте ми.
Виж, с това съм напълно съгласна. Не знаех, че пак са отложили закона за движение по пътищата. Но там постоянно изникват някакви недомислици и не мисля, че ще го приемат в това народно събрание. Просто има твърде много емоция и твърде малко здрава мисъл.
Но за себе си съм решила да лекувам обществото с усмивки и добро отношение. Не винаги ми се получава, но когато мога го правя. И мисля, че ако повече хора се усмихват наистина, това трябва да накара останалите да се замислят кой точно наказват с апатията си.
Аз отдавна съм се убедил, че един от ефикасните начини за промяна на мисленето на хората е да се задават въпроси. Всеки намира отговора съобразно собствената си уникална опитност. И точно тези мисли, при които човек си казва "защото...." носят емоционален елемент и с енергията си се вграждат в общественото съзнание.
denijane е права. Да се усмихнеш, значи да изпитваш благодарност. А когато човек изпитва благодарност, той мисли за хубавите неща, за които е благодарен. И привлича хора със същата настройка. Опитвам се да го практикувам в повечето случаи.