BgLOG.net 28.03.2011 pestizid 429 прочитания

Кучи змей, не лай така, виждаш Фът Фрумос сега!

"Кучи змей, не лай така,
виждаш Фът Фрумос сега!"
Из книгата "Фът Фрумос и Слънцето" (молдавски народни приказки).

Скали се трошат,
планини пропадат,
Така се борил змеят глупак
с добрия юнак. ...

На 6 години е нормално да разпердушиниш 5-6 дракона и да спасиш света. Като Брус Уилис. Или като Фът Фрумос, Спайдърмен или някой друг Герой. Да отрежеш главата на Змея. И живели щастливо хИляди години, :)
А после се оказва, че Змеят не бил чак толкова лош, че всъщност имало съвсем друга история. И затова Яна не искала да го напусне, а останала при него – „Мене ме Мамо Змей либи...”
И било голяма грешка да го прокудят вдън горите Тилилейски. Защото може Зеленоокият Змей да се окаже добрият герой. Този, който спасява света. Т.е. – не всички змейове са кучи змейове и не всички са скрили Слънцето. И не всички герои имат силата и доблестта да бъдат такива.

Категории

Реклама

Коментари

DianaIlieva
DianaIlieva преди 15 години и 1 месец
Винаги има и друга история, освен тази за добрия герой и лошия змей, но тя безспорно по- трудно се разказва. Лесно е да бъдеш герой, да те обичат и да ти вдигат паметници, да славят името ти в песни и т.н. Само един точен удар те прави герой. Да бъдеш змей винаги е по- трудно - трябва да вършиш това, което смяташ, че ти се върши, въпреки героите. Такива ми ти приказки... Пътя към средната земя винаги е по- шарен и по- труден. Не всичко, което блести, става за ядене :)))). Поздрави от мен!