BgLOG.net 14.12.2008 Selenka 484 прочитания

Има с какво да излезем от бедността и защо няма българи НОБЕЛисти

Чакат ни непредвидени събития: безработица, още по голяма бедност  ако спешно не насочи бизнеса За внедряването на най добри за момента постижения на българската наука и техника. На БАН  и други  С конкурси основани на Патентния закон, “ за предложения, не внедрени- принудителен лиценз.Соча двама изобретатели Койчо Митев и Виктор Стаев имат патенти за изделия с висок интелект голяма принадена стойност : 1. откриват нови и нови работни места за страната 2.задоволяваики необходимостта да се контактува по телефон, и пряко.всеки на своя език разбира без да знае езика с устройството “Булкойч”  за национална гордост 
Пет милионна Финландия, която има гиганта - "Нокия". Осигурява жизнен стандарт почти като този на САЩ.   В нашите университети се учи най вече електронно инжинерство. Някои ни е готвил за рецесията. “Господ дава, ама в кошара не вкарва!” Макар да е българин!

   Заслужава си този разхид от излишъка, че дори и на бюджета

Реклама

Коментари

goldie
goldie преди 17 години и 4 месеца

И на мен много ми се иска да си имаме поне един нобелист, но на нашите Оправници много им се иска да ни изтрият като народ, заради едната комосионна.

 

Selenka
Selenka преди 17 години и 4 месеца
Накъсо, нямамме нобелисти, защото трябва българина, да се предложи от българи Да предложим политик, че направихме такъв завой, от соцрежим, до ЕС, пример сме за други страни, но...нали е мисия невъзможна, сами да признаем, че има България промяна към добро и да го умножаваме.Да градим както доброто вътре, така и образ пред света. Някой да поведе хорото....кой

 


Tosh
Tosh преди 17 години и 4 месеца
Май съм чел патента... Само големи фантазии.
Ако това беше нещо реално и доказано, финансирането щеше да се лее в този проект, но за съжаление засега са само патентовани общи приказки.
Gennnnn
Gennnnn преди 17 години и 4 месеца
Тош, чувал ли си за Никола Тесла.Него са го смятали за  луд.

Изобретението на Койчо Митев ми се вижда реално.


Tosh
Tosh преди 17 години и 4 месеца
:)))

Познавам Койчо Митев. И аз бях въодушевен и дори исках да участвам в проекта му. Един приятел, д-р по Когнитивна наука, първи ме предупреди, че това е балон. Аз исках да проверя и... Бях шокиран, когато узнах, че тайнственият Патент се състои в кодиране на частите на речта с цифри от 0 до 9.

Койчо за жалост не разбира нито от обработка на естествен език, нито от разпознаване на реч, нито от изкуствен интелект (чувал ли си за тези науки?).

Част от проекта му е някой друг, някак си там, да реши тези проблеми.

Gennnnn
Gennnnn преди 17 години и 4 месеца
Ок, може и да си прав.Защо тогава го награждават в странство?Скоро го гледах по някаква национална телевизия.Беше убедителен.Но и Тесла са го смятали за луд ,нали?

Всички знаем, че Джон Атанасов не е изобретил компютъра ,но го възвеличават като такъв.Обясни с думи прости защо проекта му,на Койчо Митев, е балон?


DenitsaDeni
DenitsaDeni преди 17 години и 4 месеца
Ооо, Селенка, я сподели твоята преценка, кой българин заслужава по-точно Нобелова награда и за какво си достижение. Може би някой политик- за мир. В смисъл душевен мир, не друго.

Освен това, Нобеловата награда е голяма мафия по принцип. Наскоро се ядосвах на тази за физика, как прецакали един италианец с очевидни заслуги в теорията, за сметка на някакъв друг. Абсолютна глупост. И много тъжно за горкия човек. Така че... не е само България, споко.

acho39
acho39 преди 17 години и 4 месеца
Mного години минаха от както не се занимавам с наука, но от всичко прочетено до тук разбирам, че нищо не се е променило.Преди в татово време нямаше патенти, а авторски свидетелства, съавтор съм на едно изделие, /което не е за хвалене,сега има международна забрана/но донесе на страната милиони долари и за което целият отдел получи награда една бутилка" Слънчев бряг". Поне да беше Плиска.По-възрастните разбират за какво става дума. Жалко че всичко продължава така, както си беше.
DenitsaDeni
DenitsaDeni преди 17 години и 4 месеца
:) забрана, а?

Вярно е, че патентните права са много странни. Все едно създадени само и само да ти пречат да не правиш продукти. Което не е толкова лошо, щото теоретичната наука така процъфтява. Пък хората, които правят неща, си ги правят в други страни.