BgLOG.net
BgLOG.net 03.05.2006 queen_blunder 71 прочитания

Популяризация на сайта и в частност на общностите

От кратките ми наблюдения през последните дни мога да кажа, че се ориентирах горе-долу на какъв принцип главно можем да привличаме посетители. Просто трябва да се покажем на света, което изисква да сторим следното:

1. Да регистрираме сайтовете си в големи портали, както ни посъветва Тери. Не съм сигурна, че всички са го направили.

2. Да си сложим поне по едно банерче на bgtop.net, защото, струва ми се, той е най-посещаваният портал в БГ.

3. Веднъж дневно да гласуваме за нашите общности, като кликваме върху въпросното банерче. То задължително трябва да стои на главната страница на общността - не може да се намира другаде, защото, за да се издигнем в класацията и да станем популярни, трябва да подадем обратна връзка от адреса, на който е регистрирана общността, в посока към портала.

4. Нещо задължително, което трябва да прави всеки един администратор, е да гласува всеки ден, кликвайки върху надписа "Гласувай за сайта и днес:)", който се намира на главната страница.

Ако някой се затруднява да си сложи банер на bgtop.net, ще обясня как става. Стъпките са прости и лесни.

1. Надявам се, че всеки си е запазил идентификационния номер (ID), който се получава при регистрацията в bgtop.net, защото е необходимо той да се впише на мястото на хиксчетата в следния url: 

Реклама
http://bgtop.net/in.php/ХХХХХХХХХХ

2. Влизаме в Админ менюто => Редактирай общността => Съдържание на началната страница на общността и тук си оформяме по свой вкус поканата за гласуване, отправена към потребителите. Според мен е най-добре да се вмъкне картинка, т.е. банерче, защото привлича вниманието повече, отколкото текст.

3. От тук може да се избере картинка, която да отговаря по цвят на страницата на общността. С влачене от съседния прозорец на браузера се пуска в редактора.

4. Избираме картинката, която вече сме сложили в работното поле, а след това щракаме върху Insert link от редактора и вмъкваме линкът, посочен в точка 1.
След съхранението вече имаме обратна връзка към портала и всяко гласуване от нас към тях ни издига много високо в класацията.

Сигурна съм в едно: че ако всеки администратор на общност ежедневно гласува за всички останали общности, много бързо ще станем популярни и ще ни посещават редовно.

 
Реклама

Коментари

queen_blunder
queen_blunder преди 20 години
Ейс, виждам, че си пратил Островът на порочните да пътува с автомобил:)

Ако случайно не си обърнал внимание, ще ти помогна: грешката е поправима, защото можеш да влезеш с идентификационния си номер и паролата в "Редактирай сайт" и да промениш категорията.
shtepselinka
shtepselinka преди 20 години
Страшна си Куини!!! Ти си голямо съкровище!!! Добре, че толкова хубаво и лесно си го обяснила! Въобще не се бях сетила какво точно трябва да направя!! Много благодаря!!
acecoke
acecoke преди 20 години
Остава Ейс да си спомни и паролата и да го насочиш как да промени настройките :)) Ако ти кажа че се чудех в коя категория да го млацна и гледам "Авто" и си мисля "Аха! Ако избера това ще ми изберат автоматично в коя категория да го сложат" :))
queen_blunder
queen_blunder преди 20 години
Браво, Щепси! Виждам, че си сложила банер:) Току-що щракнах върху него:)

Приятели, да знаете, че аз всеки ден като вършачка минавам по два пъти (веднъж вкъщи и веднъж в училището - там за съжаление целият компютърен кабинет е с едно ай пи) през всички банери - на главната, в "Компютри", при Ейс и на моята страница. Сега ще кликам вече и в Любов.

Моля ви да го правите и вие, защото е много важно за всички нас. Колкото повече хора привлечем, толкова по-популярни ще станем.

Може и да сте видели, че аз съм сложила десет долни банера на портали, които не са толкова известни, но които също се посещават. Долните банери се слагат лесно в Админ менюто=>Банери. Трябва обаче да си качите картинката (банер) на вашия компютър и оттам тя да се хостне на сървъра на bglog.net.
 
Ейс, приятелю, ако не съм объркала някоя цифричка, известие с твоята парола ти трябва вече да си получил на своя имейл. Идентификационният ти номер е 1146748303. Ако не съм уцелила всички цифрички и нямаш мейл, ти можеш в bgtop да кликнеш върху "забравена парола" и те ще ти я изпратят.  
THE_AI
THE_AI преди 20 години
Друг начин за популяризиране са форумите.
Даже на мен и по-добър начин ми се струват.
Ето сега от няколко дена си сложих като подпис линк към ПЦлога. Пиша по 3 мнения на ден във форума(коментари) и в общността ми има винаги около 10 госта!
shtepselinka
shtepselinka преди 20 години
Аз във форуми не влизам.
А да ви питам тези банерчета дето Куинката ги е сложила отдолу ние какво печелим от тях...?!
А и аз цъкам всеки ден на Ейс автомонтьора Wink на Куини в главната и в компютри и у нас си де , ама само от вкъщи, нямам достъп до друг компютър...
А и имам едно друго предложение!
Когато се поставя линк към бгтоп под банерчето, не е ли по-добре да се отваря в нов прозорец, защото моя милост обикновено гласува, поглежда къде се намира сайтът, за който е гласувала и натиска после хиксчето горе. Да не говорим, че колкото и да се връщаш от бек, то все си изписва бгтоп и рефрешва само страницата, трябва да разгледаш всички възможни бекове, за да си избереш собственоръчно бглог.
Какво ще кажете за това предложение?
shtepselinka
shtepselinka преди 20 години
ПардонЕ моа!! Зацепих за какво са тия малките банери отдолу - сега ще ги заизползвам Wink 10х още веднъж Куини!
queen_blunder
queen_blunder преди 20 години
Дани, Щепси, как си направихте bgtop.net да ви се отваря в отделна страница? Искам и аз така! Моля ви да ми кажете!

Щепси, мисля, че точно на asl-то няма смисъл да му държим банер. Те там са много важни. Трябвало сайтът да има задължително по 4-дневни уникални разглеждания, за да се появи в тяхната малка класация. Аз им бях сложила банер и чаках, чаках, чаках да видя "Образование" в класацията им, но така и не го сложиха. Дори им писах писмо - в asl-то бях много активен потребител, преди да се регистрирам в bglog.net, оттам се познавам с Джонев, който е модератор на един клуб и подвизава се под името _zux_. На него не съм му се обаждала, но в писмото, което всъщност беше лично съобщение до главния администратор, подчертах, че съм свързана с asl-то. Нищо не помогна и аз махнах банера. Да си гледат работата!
THE_AI
THE_AI преди 20 години
Много лесно се прави отварянето в нова страница.
Само като цъкнеш върху бутона за линк имаш няколк оопции. Втората показва къде да се отвори страницата от линка - казваш в new page (или каквото беше там) и си готова. :)
queen_blunder
queen_blunder преди 19 години и 11 месеца
Дани, благодаря:) Не бях обърнала внимание, че в бутона за линк си има такава опция - научих нещо ново от теб:)

На Тери също му благодаря, защото вчера му се жалвах по тоя въпрос и той веднага реши проблема:)
queen_blunder
queen_blunder преди 19 години и 11 месеца
Щепси, администаторът на asl-bg.com ми е написал отговор на писмото, в което ми се извинява за забавянето, казва ми да сложа отново банера на неговия сайт и когато това стане, да му пиша.

Изпълних молбата му и сега ще видя как ще се развият събитията по-нататък.
shtepselinka
shtepselinka преди 19 години и 11 месеца
Ами аз говорих с Тери по този въпрос и той каза, че в общи линии най-важни са ни дир.бг бгтоп и още няколко и аз мисля дане слагам  банери, само да регистрирам...Даже бгтоп съм го сложила като долен банер
А имам и друго предложение, освен гласуване в бгтоп като вот, кликване на иконката , може и да се гласува с оценка всеки ден, аз чак сега го забелязах. Не знам дали вие го знаете...
queen_blunder
queen_blunder преди 19 години и 11 месеца
Да, забелязах и аз. Щепси, да знаеш, че банерите имат лимит. Можеш да сложиш не повече от десет долни.
THE_AI
THE_AI преди 19 години и 11 месеца
Щепси - наскоро четох едно проучване - как хората четат уеб страници.
Оказва се, че всички хвърлят един пръв поглед оформящ буквата F.
Т.е. - така както си го сложила долу тоя банер на БГтоп може да забравиш някой да гласува за теб.
Много рядко някой ще го види - аз лично почти никога не скролвам до дъното.
shtepselinka
shtepselinka преди 19 години и 11 месеца
Оф, ами дам прави сте, ама пък не ми се ще да ги хващам за краката още в момента, когато влязат в страницата... Знам ли...
Ще помисля пак по този въпрос...
aragorn
aragorn преди 19 години и 11 месеца
Куини, благодаря за информацията-вече регистрирах и Литература!
Обещавам, когато влизам из другите общности да гласувам за всяка, която има банер!:)
micromax
micromax преди 19 години и 11 месеца
Преди малко сложих банера на БГТоп. А и отново в Админ менщто избрах управление на връзки. После добавих линка към БГТоп и го пратих да се визуализира в главното меню на общността.
Благодаря за полезното обясняване кралице!
queen_blunder
queen_blunder преди 19 години и 11 месеца
Радвам се, че съм ви била полезна:) С риск да се повторя, ще кажа, че ако всеки от нас гласува навсякъде, където има банер, ще станем №1 в българския нет.
micromax
micromax преди 19 години и 11 месеца
Добре ще е освен БГТОП да не загърбваме и останалите места за рекламиране. Примерно в гбг.бг сайтовете се подреждат според брой посещения. Фотоблога засега незнайно защо не е вписан в базата данни, но бглог, бебеблога и блога на яничка са вътре. Предлагам на всеки модератор да отваря търсачките в които е регистрирал общноста си и да я отваря от там.
queen_blunder
queen_blunder преди 19 години и 11 месеца
Микромакс, банерчето на бгтоп ти е много ниско долу - пада се след голямо бяло поле - и ако човек не знае за него, няма как да го види.  Според мен трябва да го вдигнеш горе. Не разбрах в коя база данни не е вписан фотоблога...
micromax
micromax преди 19 години и 10 месеца
Вече някой друг го е направил, а тогава сигурно съм говорел за базата в дир.бг или гбг.бг